reklamı kapat

Tone Vays, Bitcoin İçin Düşüş Sinyalini Verdi

Bitcoin'de yükseliş bitti mi?
13:00
30 Nisan 2020

Bitcoin (BTC) 2020 yılının en büyük yükselişini gerçekleştirdiği ve 24 saatlik süre içerisinde %20 gibi önemli bir artış elde etti. BTC’nin kısa süre içerisinde 8.500 dolar bandının üstüne çıkması boğaların yorulduğunun sanılmasına neden olsa da yükseliş 30 Nisan sabahında da devam etti.

9.480 dolara kadar çıkan BTC, 9.500 dolardaki direnci kıramayıp düşüşe yani düzeltmeye geçti. Daha önce BTC hakkında yaptığı isabetli tahminleri ile tanınan analist Tone Vays ise artık düzeltmenin başladığını ifade etti ve long pozisyonunu kapattığını vurguladı.

Bitcoin’de Düşüş Başladı

Vays, Twitter üzerinden yaptığı ve en alttaki tweet’inden de görülebilecek açıklamada 5.000 dolardan açtığı pozisyonunu kapattığını belirtti ve 9.000 doların hedef olduğunu açıkladı. Analizinin devamında BTC’de 8.000 dolara kadar inecek bir düzeltme beklediğinin altını çizen tecrübeli isim, aslında birçok önde gelen uzmanın tahmini ile de eşleşen bir açıklamada bulundu.

Önde gelen kripto para analistlerinden Crypto Michael da dün açıkladığı tahmininde BTC’nin 9.000 doları gördükten sonra düşebileceğini belirtmişti. Aslında lider kripto para biriminin 9.000 dolar bandına bu kadar hızlı çıkması bile bazılarına göre mucize gibi yorumlanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.