TerraUSD Coin Nasıl Alınır?

TerraUSD Coin Nasıl Alınır?
18:11
27 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

TerraUSD (UST), Terra platformunun ABD Doları’na sabitlenmiş stabil kripto parasıdır. UST, Terra topluluğuna değer katarak önemli kullanım imkanları sunar.

TerraUSD (UST) Nedir?

TerraUSD (UST), Terra blok zincirinin merkezsiz ve algoritmik stablecoin’idir. UST, değeri ABD Dolarına sabitlenmiş ölçeklenebilir, getirisi olan bir kripto paradır. TerraUSD, Terra topluluğuna değer sağlamak ve Dai gibi diğer stablecoin liderlerinin karşılaştığı ciddi ölçeklenebilirlik düzey, faiz oranı doğruluğu ve zincirler arası kullanım imkanı tanır.

Terra USD, kendisini öne çıkan bir stablecoin rakibi yapan önemli avantajlar sunar. Darphane mekanizması sayesinde UST, ölçeklenebilirliği kaybetmeden kullandığı DeFi protokollerinin gereksinimlerini karşılar. UST ayrıca TerraUSD’Yi bir ödeme yöntemi olarak entegre ederek kripto cüdanlarına kolayca eklenebilir.

TerraUSD’nin gücünü gösterdiği bir diğer alan da dApp’lerdir. Örneğin değiştirilebilir sentetik varlıkları basan ve gerçek hayattaki varlık fiyatlarını izleyen platformlar, bir fiyatlandırma kıyaslaması olarak UST’yi kullanabilir. TerraUSD (UST) Eylül 2020’de piyasaya sürüldü ve o zamandan bu yana en ölçeklenebilir stablecoin olarak popülerlik kazandı. USDT, Terra’nın stablecoin olmayan kripto parası LUNA ile birlikte veya bağımsız bir token olarak kullanılabilir.

UST Coin Nereden Alınır?

UST Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance üzerinden güvenle alınıp satılabilir. UST Coin; Binance platformunda UST/BTC, UST/USDT ve UST/BUSD paritelerinde işlem görüyor. UST Coin, bu rehberin hazırlandığı sırada 1 dolardan alım satım işlemi görüyor.

TerraUSD (UST) satın almak için öncelikle Binance borsasına üye olmak gerekmektedir. Üyeliğin tamamlanmasıyla Binance hesap cüzdanına kripto para veya fiat para birimi transfer edilmelidir. Transferin tamamlanmasının ardından yukarıda belirtilen üç pariteden de UST Coin satın alabilirsiniz. UST/USDT işlem çiftinden satın alma için öncelikle bu paritenin arayüzüne gidilmelidir. UST/USDT arayüzünde limit sekmesinde belirtilen alana satın alınmak istenen miktar girilir. Miktarın belirtilmesinin ardından UST Al emri ile satın alma işlemi gerçekleştirilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar