Terra Ağındaki Protokol, Yatırımcılara Hack Uyarısı Yaptı! Bu Yönteme Kanmayın!

Terra ağındaki protokollerden biri olan Mirror, dolandırıcılık iddialarını doğruladı.
22:28
25 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Halka açık blok zinciri ağı Terra, şirket içi sentetik varlık protokolü olan Mirror’da resmi bir yönetim anketi aracılığıyla organize edilen dolandırıcılık saldırısını doğruladı. Mirror’a göre saldıran platformun resmi web sitesinde bir dolandırıcılık durumunda topluluk havuzunun doldurulmasını öneren bir kamu anketi başlatıı.

Mirror Protokolü, Hack İddialarını Onayladı

Terra ağındaki protokollerden biri olan Mirror, dolandırıcılık iddialarını doğruladı. Mirror, dolandırıcılık durumunda topluluk havuzunu dondur adlı bir anket oluşturdu. Bilgisayar korsanı ankette olumlu bir çoğunluk elde etmeyi başarırsa, saldırganın adresine 25 milyon MIR token gönderilecek. Bu miktar 64.2 milyon doları ifade ediyor.

Yukarıdaki görüldüğü üzere Mirror topluluğu uyarmak için proaktif yaklaşımı Hayır oylarının sayısında önemli bir artış gördü. WuBlockchain’e göre bilgisayar korsanı, Solana işbirliği talebi ile topluluk fon havuzundan 25 milyon MIR token’ı etkin bir şekilde kendi cüzdanına aktarmak için çalıştı. Saldırganın anketi 1 Ocak’a kadar oylamaya açık kalacak.

Yatırımcılar Dikkat

Mirror ekibi, dikkatsiz yatırımcıları uyarmak adına anket çalışması başlattı. Topluluk fonlarını gönderen herhangi bir ankete hayır oyu verin mesajı verildi. Ayrıca Mirror topluluk havuzunu önemli ölçüde boşaltmaya ve MIR’in dump hareketine engel olmaya çalışıyor.

Öte yandan Solana, yakın zamanda bir DDoS saldırısının ardından zincir içi geliştirme girişimlerini hızlandırdı. Piyasa değerine göre beşinci en büyük blok zinciri, saldırının üstesinden gelmeyi başardı. Ancak ağ güvenlik açığı konusundaki endişeleri dile getiren Solana ,zincir üzerindeki faaliyetlerini artırdı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar