Teknik Bu Altcoin’de Yükselişe İşaret Ediyor! En Az Yüzde 28!

Teknik, popüler altcoin'ler listesinde yer alan bir altcoin'de yükselişe işaret ediyor. Veriler, altcoin'in fiyatının en az yüzde 28 oranında artacağını gösteriyor. İşte o altcoin.
09:05
7 Mart 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler altcoin’ler listesinde yer alan Solana (SOL) son iki ay içinde menzile bağlı hareketin basit bir yapısını oluşturan bir testere hareketinden geçti. Akümülasyon aşaması 26,8 dolar ila 20 dolar arasında sınırlı kaldı ve bu aralığın temel engel olduğunu gösterdi. Bununla birlikte, piyasadaki artan düşüş beklentisinin ortasında, SOL fiyatı 20 dolar desteğine geriledi ve bu destekten yeniden yükselip yükselmeyeceği veya uzun süreli bir düzeltmeyi tetikleyip tetiklemeyeceği sorusunu ortaya çıkardı. Solana için sırada ne var, gelin daha yakından bakalım.

Solana Fiyat Analizi

Solana fiyatı, 26,8 dolar ila 20 dolardaki aralık seviyelerinde 26,8 dolardan bir V şeklinde düşüşü kaydediyor. V şeklinde düşüş genellikle agresif bir düşüşe işaret etmektedir ki SOL fiyatın yüzde 24 oranında düşürerek 20 dolardaki destek seviyesini tekrar ziyaret etmesini sağladı. Bununla birlikte, agresif V şeklinde düşüşe rağmen bu düşüş satıcıların elinin güçsüz olduğunu gösteren hacim aktivitesinde istikrarlı bir düşüşe işaret ediyor.

Bu düşük hacimli düşüş, SOL‘un 20 dolar desteğinden sıçrama ihtimalinin son derece yüksek olduğuna işaret ediyor. Kısa vadeli yatırımcılar, yüzde 28’lik yükselişe işaret eden genel direnç seviyesi olan 26 dolara kadar bu kısa yükselişi değerlendirebilirler ancak Solana’nın yakın gelecekteki fiyatının kaderinin söz konusu aralığın kırılmasına bağlı olduğu unutulmamalı.

Bu nedenle, 26 dolar direncinden gelecek yükseliş kırılımı SOL fiyatını 30,5 dolar, 34,6 dolar ve 39 dolar dirençlerini takip etmeye itebilecek bir yükseliş trendinin devamını tetiklemesi beklenebilir. Tam tersi senaryoda ise 20 doların altında bir günlük mum kapanışı yapılması satıcıları SOL fiyatını 15 dolara çekmeye teşvik edebilir.

SOL için Teknik Göstergeler

MACD (Mavi) ve sinyal (turuncu) çizgilerinin birden fazla geçişle orta çizginin yakınında seyretmesi piyasada belirsiz bir eğilim olduğunu gösteriyor. Yukarıda belirtilen aralık seviyeleriyle nizami bir şekilde hizalanan Bollinger Bandı göstergesinin üst ve alt bandı, bu iki teknik seviyenin önemini destekliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar