Teknik Analiz: Bu Seviyeler Kırılırsa Ralli Gelebilir! BTC, AVAX, DOGE

Bitcoin (BTC), AVAX, DOGE'de bu seviyelere dikkat. Yukarı yönlü kırılması halinde ralli gelebilir. İşte teknik analiz detayları!
00:30
26 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve altcoinlerde yüksek volatilite devam ediyor. İşte Bitcoin ve bazı popüler altcoinlerin fiyat tahminleri!

Bitcoin (BTC)

Bitcoin 23 Temmuz tarihinde 20 günlük üstel hareketli ortalama (EMA) olan 21.857 dolar seviyelerine yükseldi. Ancak boğalar 24 Temmuz tarihinde 23.363 dolar seviyesinden bulunan engeli aşamadı. Bu durum ayıların genel direnci agresif bir şekilde savunduklarını gösteriyor.

Bu çabanın ardından kripto para biriminin fiyatı, dikkat edilmesi gereken önemli bir seviye olan 20 günlük EMA’ya geri döndü. EMA seviyesi kırılırsa, BTC/USDT paritesi 20.750 dolara kadar gerileyebilir. Ayrıca 20 günlük EMA ve göreceli güç endeksi (RSI) orta noktaya düştü, bu da arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor.

Bu avantajlı durum kripto para biriminin fiyatını 23.363 doların seviyesinin üzerine çıkarmada yardımcı olabilir. Olası yükseliş gerçekleşirse, parite 28.171 dolara ve ardından 30.000 dolara yükselebilir.

Avalanche (AVAX)

Popüler altcoin olan Avalanche’ın ( AVAX ) 23 Temmuz tarihinde fiyatında yaşanan dalgalanma boğalar ve ayılar arasındaki kararsızlığı gösteriyor. Bu belirsizlik 25 Temmuz tarihinde aşağı yönlü hareket ile neticelendi. Düşüşün ardından AVAX/USDT paritesi 21.35 dolar seviyesindeki kırılma noktasına kadar geriledi. Ancak kripto para biriminin fiyatı bu seviyeden güçlü bir şekilde yükselirse, boğaların düşüşte alım yaptığını gösterir.

21.35 dolar seviyesinde bulunan direnç bölgesinin yukarı yönlü kırılması durumunda kripto para biriminin fiyatında 33 dolara kadar sürecek bir ralli görülebilir. Bu varsayımın aksine, fiyat 21.35 dolar seviyesinin altına düşerse parite destek hattına düşebilir.

Dogecoin (DOGE)

25 Temmuz tarihinde Dogecoin ( DOGE ) hareketli ortalamanın altına geriledi. Bu durum trend çizgisine bir düşüşün kapılarını açıyor. Kripto para biriminin fiyatı trend çizgisinden geri dönerse, DOGE/USDT paritesi hareketli ortalamanın üzerine çıkmaya çalışacak. Yükseliş başarılı olur ise parite 0,08 dolardan genel dirence yükselebilir. Tersine bir durum gerçekleşir ve kripto para biriminin fiyatı trend çizgisinin altına düşerse, yükseliş düzeni reddedilecektir. Olası yaşanacak düşüş pariteyi 0,06 dolara ve daha sonra kritik destek olan 0,05 dolara indirebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar