Tek Seferde 1 Katrilyon Token Yakıldı: Meme Altcoin Hedefine Emin Adımlarla İlerliyor

Kripto paralar ayı piyasasının pençesinde zor bir dönem geçirirken, altcoin projeleri de yakımlar ve güncellemeler ile gündemde kalmaya çalışıyor.
13:15
2 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto paralar ayı piyasasının pençesinde zor bir dönem geçirirken, altcoin projeleri de yakımlar ve güncellemeler ile gündemde kalmaya çalışıyor.

BabyDoge, Yakımlara Tam Gaz Devam Ediyor

Baby Doge Coin (BabyDoge) geçtiğimiz günlerde Ağustos ayı için planladığı “Aylık Yakma Etkinliği”ni düzenledi. Şirket, 1,3 milyon dolar değerinde 1 katrilyon token yakıldığını bildirdi. 2022’nin başından bu yana, Baby DogeCoin’in dolaşımdaki devasa arzından katrilyonlarca BabyDoge yakıldı. Daha önce bildirildiği gibi para tarihindeki en büyük yakma etkinliği, BabyDoge ekibi tarafından gerçekleştirildi. Platform, 88.50 milyon dolar değerindeki 50 katrilyon BabyDoge’u yaktığını duyurmuştu. Bu devasa yakım, projenin 1. yıldönümü vesilesiyle gerçekleştirildi.

Eşi beneri görülmemiş yakımların ardından BabyDoge, CoinGecko’ya göre son sekiz ayda ilk 420 katrilyon token arzını 159.27 katrilyona indirdi. Meme coin savaşları devam ederken, projeler de çarpıcı duyurular yapmaya devam ediyor. Token yakımları, balina birikimleri ve ortaklıklar, kısa vadede umut olmaya devam ediyor. Shiba Inu’nun rakibi Baby DogeCoin 1 Temmuz’da 50 katrilyon token yakacağını duyurmuştu.  Baby DogeCoin, 1 Temmuz’da 50 katrilyon token yakacağını açıklayarak toplulukta heyecan yaratmıştı. Bu karar, projenin doğum günü etkinliğinde yaptığı oylama sonrası alındı. BabyDoge topluluğu, ezici bir çoğunlukla, 50 katrilyon tokenin bir kerede yakılması lehinde oy kullandı. Baby Doge Coin doğum gününü 2 Haziran’da kutladı. Doğum Günü etkinliğinde, proje 5.100.000 dolar (5.10 milyon ) değerinde toplam 3 katrilyon token yaktı.

Meme Coin, Popülaritesini Koruyor

BabyDoge, Twitterdaki takipçi sayısı bakımından meme coin’ler arasında 3.sırada yer alıyor. CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre, BabyDoge’un  devasa bir arzı var. Bu rakam, 115.11 katrilyon olarak bildirildi. BabyDoge, dünyanın en popüler köpek temalı kripto para birimlerinden biri konumunda. Neredeyse bir yıl sonra CoinMarketCap, BabyDoge’un platformda dolaşımdaki arzını doğruladı.

2022’nin başlangıcından bu yana, BabyDoge her ay 1 katrilyon token yakıyor, ancak tek seferde 50 katrilyon token yakmak iz bırakacak bir hamle oldu. BabyDoge, son altı ay içinde 66,2 milyon dolar değerinde toplam 24 katrilyon token yaktı. Uzmanlara göre, altcoin’lerin yeni zirvelerine çıkması için makroekonomik şartların normalleşmeye dönmesi gerekiyor. Fed’in sistematik faiz artırımları ve yüksek enflasyon hala bu noktada büyük risk teşkil ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar