X


Sürpriz Gelişme: Tron Blockchain.Org’u Satın Aldı

Tron ekosistemi genişlemeye devam ediyor.
18:00
11 Ağustos 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Tron için 2018 yılı oldukça yoğun geçiyor. Justin Sun önderliğindeki Tron ekibi Tron’u en iyi 5 kripto para arasına sokmak için var gücüyle çalışıyor. Test ağını ve ana ağını resmen kullanıma açan Tron, BitTorrent ve Game.com’u satın alarak piyasadaki etkinliğini artırmıştı. Daha sonra Pornhub’a ödeme opsiyonu olarak eklendiği açıklanan Tron’da bu hafta iki yeni gelişme var.

Bu gelişmelerin ilki TRX ödeme platfromu Seedit. TRX sahipleri platformu kullanarak TRX cinsinden ödeme yapabilecek. Ödeme yapılabilecek platformların en çarpıcı olanı Twitter.

Seedit’le basit komutlar girerek Telegram, Twitter, Reddit ve Kakao gibi çeşitli sosyal medya platformlarındaki herkese kolay bir şekilde TRX veya diğer Tron token’ları gönderebilirsiniz.

Öte yandan Seedit bir kripto para değil. Bir Tron Süper Temsilcisinin ekosisteme hediye ettiği bir platform. Tron ekosistemindeki Süper Temsilciler ağın güçlendirilmesi, güvenli hale getirilmesi ve meşrulaştırılması için çalışıyor. Bunun karşılığında TRX’lerle ödüllendiriliyorlar ve ekosistemle ilgili seçimlerde oy kullanma hakkı kazanıyorlar.

Blockchain.org’un satın alınması

İkinci büyük gelişme ise Blockchain.org. Blockchain ve kripto para alanında faaliyet gösteren popüler bir arama motoru ve veri toplayıcısı Blockchain.org Tron tarafından satın alındı. Tron piyasada ismini daha çok duyurmak ve kullanıcıların düşünceleri, sosyal medya faaliyetleri ve arama hacmi gibi farklı kalemlerde toplanan büyük verileri incelemek için web siteyi kullanacak. Ayrıyeten BitTorrent ve Game.com gibi bünyesinde bulundurduğu platformları web siteye entegre edebilecek.

Kripto paralardaki fiyat düşüşleri devam ederken Tron ve Justin Sun hız kesmeden çalışmayı sürdürüyor. Tünelin sonu TRON ve TRX sahipleri için oldukça parlak olabilir.

Kaynak: usethebitcoin.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar