X


Stellar (XLM) Fiyatı Niçin Düşmüyor?

Kripto para piyasası değer kaybederken bazı altcoin'ler yükseliş kaydetti. Stellar (XLM) da bu coin'ler arasında.
23:00
10 Ağustos 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasası son günlerde değer kaybederken Stellar Lumens (XLM) aksi yönde hareket ediyor. Piyasadaki çoğu altcoin’in günlük fiyat değişimini gösteren rakamlar kırmızı renkteyken haberin hazırlandığı sırada XLM’in %8,59 değer kazandığı görülüyor. Altcoin’in bu performansını etkileyen bazı ortaklıkların sağlandığını söyleyebiliriz.

Stellar’ın tüm dünyadaki benimsenme oranını artırmayı hedefleyen ortaklık SHIFT ile Lightyear arasında yapıldı. Hizmetlerine küresel olarak devam eden SHIFT platformunun altmışın üzerinde kripto para borsasına hizmet ettiği biliniyor. Lightyear ise Stellar Geliştirme Vakfı tarafından geçtiğimiz yıl faaliyete geçirilen stratejik bir şirket. Ortaklıkla birlikte XLM’in gelişmekte olan piyasadaki etkinliğinin artırılmasını amaçlanıyor.

SHIFT kurucusu ve CEO’su Ian McAfee ortaklığa yönelik açıklamalarda bulundu:

Bu ortaklık bizim için gerçekten heyecan verici nitelikte diyebilirim. Müşterilerimizin büyük bir çoğunluğu borsalarında Lumens işlemlerine olanak vermek istediğini dile getiriyordu. Finansal teknolojileri, oldukça düşük bir tutar karşılığında gelişmekte olan uluslarla buluşturan XLM piyasa için adeta biçilmiş bir kaftan. Lumens likiditesini ve kullanımını artırmayı hedefliyoruz.

SHIFT platformunun Stellar ağı için birçok bölgeye giriş bileti olduğunu söyleyebiliriz. Üstelik bu bölgelere piyasadaki çoğu kripto paranın erişim olanağı bulunmuyor. Sonuç olarak XLM ile çeşitli geleneksel para birimleriyle işlem çiftleri oluşturabilecek ve XLM’in benimsenme oranı artış gösterecek. Böylesi bir gelişmenin Stellar fiyatına nasıl yansıyacağını ifade etmemize hiç mi hiç gerek yok.

SHIFT ortaklığı çoğu uzmana göre kullanıcıların XLM’e ulaşma sürecine büyük oranda katkı sağlayacak. Lightyear.io satış ve ortaklık müdürü Paul Arnautoff şunları ifade ediyor:

Stellar ağı yaptığı yeni ortaklıklar sayesinde sınırlar arasında gerçekleşen ödeme işlemlerindeki finansal entegrasyonu artırma ve uyuşmazlıkları giderme görevini yerine getirmeye devam edecektir.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
  • Asiye Yüksel
    4 sene önce

    Nasil alim satim yapiliyor ogrenmek istiyorum

    37