X


Stellar (XLM) Bitcoin Cash’i (BCH) Geride Bıraktı

Stellar (XLM) Bitcoin Cash'in (BCH) piyasa değerini geride bırakmayı başardı.
10:00
1 Aralık 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Bitcoin Cash (BCH) ağında gerçekleşen hard fork oldukça sıra dışı sonuçlara yol açtı. BCH’nin iki geliştirici grubu arasında çıkan hash gücü savaşının bedeli herkes için oldukça ağır oldu. Başka nedenlere de bağlı olarak ortaya çıkan piyasa düşüşü mevcut dengeleri bir hayli değiştirdi.

Geçtiğimiz günlerde kayda değer bir nispette düzeltme hareketi yaşayan kriptolar 30 Kasım Cuma gününü yeni bir düşüşle kapattı. Piyasada yaşanan son yükselme hareketi bazı altcoin’lerin diğerlerinden daha iyi performans sergilemesine neden olunca Stellar (XLM) Bitcoin Cash’i geride bıraktı. Böylece XLM piyasadaki en yüksek değere sahip olan dördüncü kripto haline geldi.

Bitcoin Cash ağındaki hard fork’un ardından yaşananlar yalnızca piyasayı değil savaşın taraflarını ve BCH’yi de oldukça ciddi şekilde etkiledi. Aylar boyunca düşmeye devam eden kripto para piyasası bu olayların ardından önemli ölçüde değer kaybına uğradı. Ancak Stellar gibi birtakım kripto paraların bu durumdan diğer kripto paralara oranla daha az etkilendiğini söylemek mümkün.

Geçtiğimiz birkaç gün boyunca BCH ile XLM sıkı bir rekabet içerisine girdi. Mücadeleyi kazanan XLM BCH’nin tahtına yerleşmeyi başardı. Haberin hazırlandığı anda alınan coinmarketcap verilerine göre Stellar ile Bitcoin Cash’in toplam piyasa değeri arasında oldukça az bir fark bulunuyor. Buna göre listedeki sıranın yeniden değişebileceği çıkarımını yapmak yanlış olmaz.

Piyasadaki düşüşün ardın sırasını kaptıran tek kripto para BCH değil. Bilindiği üzere uzun bir süredir lider altcoin’lik pozisyonunu koruyan Ethereum (ETH) yerini son zamanların popüler kriptosu Ripple’a (XRP) kaptırmıştı.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar