X


Stellar EOS’tan 5. Sırayı Geri Aldı, 5. Sırada Tutunabilecek Mi?

Stellar EOS'u geçerek 5. en değerli kripto para oldu.
21:00
12 Kasım 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Stellar (XLM) son zamanlarda hız kesmeden yükseldi ve bugün içerisinde EOS piyasa değerini solladı. Piyasa değeri sıralamasında 5. sıraya yerleşen XLM’nin yüksek volatilitesi yükselişinde büyük rol oynadı.

Son 24 saatte XLM işlem hacmi 115 milyon dolar işlem hacmine sahip ve 7 günlük çerçeveyle kıyaslanırsa neredeyse 2 katına çıkmış durumda. XLM piyasa değeri 5 milyar doları geçti ve tepe noktasında 5,39 milyar dolara ulaştı. Ardından düzeltme yaşayan Stellar 5,1 milyar dolara geriledi ve haberimizi hazırladığımız sırada 0,269 dolardan değer görüyor. Bu sırada EOS’un piyasa değeri 5 milyar doların altına düşmüş durumda, EOS 4,89 milyar dolar piyasa değerine sahip.

XLM son 24 saatte %4’e kadar artış gösterdi ve düzeltmenin ardından son 24 saatte %0,37 değer kaybına kadar geriledi. Bu sırada XLM fiyatı 7 günün en yüksek fiyatı 0,283 dolara ulaştı. Görünen o ki EOS 5. sırayı tekrar alacak ancak piyasa değerleri birbirine oldukça yakın seyredebilir.

Blockchain.com’un XLM airdrop’u yapacağını duyurmasının ardından XLM gaza basmıştı. Kripto para dünyasının en büyük airdrop’u olacağını duyuran Blockchain.com toplamda 125 milyon dolar değerinde XLM dağıtacak.

EOS ise son zamanlarda fazla merkezi olmasıyla eleştiriliyor. Araştırma firması Whiteblock’un EOS’un Blockchain olmadığını öne sürmesiyle tartışmalar yeniden ortaya çıktı. Ayrıca EOS ilk stabil coin’ine kavuştu, CarbonUSD EOS platformuna eklendi. EOS haberimizi hazırladığımız sırada 5,39 dolardan işlem görüyor ve 646 milyon dolar işlem hacmine sahip.

Kaynak: Ambcrypto

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar