reklamı kapat

Stellar 55 Milyar Adet Token Yaktı, XLM Uçuşa Geçti!

Stellar geliştirme vakfı toplamda 55 milyar adet token yaktığını duyurdu.
05:56
5 Kasım 2019

Stellar Geliştirme Vakfı (SDF) yeni yaptığı bir duyuru ile ağ gelişimi için büyük bir olaya imza attıklarını ve toplamda 55 milyar adetten daha fazla Stellar Lumens (XLM) token’i yakıldığını vurguladı.

Cointelegraph kaynağının aktardığı habere göre geliştirme vakfı sirkülasyondaki token’lerin toplam miktarını ciddi bir şekilde azalttı ve bunun arkasındaki sebep Stellar’ın verimliliğini ve fiyatını arttırmak oldu. SDF’nin tanıtım, ortaklık ve buna benzer işleri için verilen 85 milyar adet token’in 55 milyardan daha fazlası yakıldı. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle yakılan token’lerin toplam değerinin 4,7 milyar dolar olduğu görülmekte.

Stellar Yüzde 20 Üzerinde Değer Kazandı

Tabii ki bu kadar büyük bir token yakma işlemi piyasaya da olumlu yansıdı ve Stellar yüzde 25’e kadar yükseliş elde etti. Lider kripto para birimi Bitcoin’in yaklaşık yüzde 2,42 yükseliş elde ettiği bir anda Stellar’ın yüzde 20 üzerine çıkması, vakfın ne kadar doğru bir hamle attığının da kanıtı olarak gösterilebilir. Coinmarketcap verilerine göre ise bu token yakma işleminden sonra sirkülasyonda toplam 20 milyar adet XLM token’i kaldı.

Aslında Stellar Lumens kripto para sektöründe çoğunlukla yaptığı bu tip büyük hamleler ve tanıtım hareketleri ile tanınmakta. Ünlü kripto para projesi bundan kısa süre önce de Keybase firması ile yaptığı ortaklığı kutlamak adına toplam 2 milyar adet XLM dağıtma kararı almıştı. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun