Son Durak 3 Dolar! En Büyük Altcoinlerden Biri İçin Alım Fırsatı Mı?

Özet

  • ApeCoin fiyatı Mart çöküşündekine benzer sinyaller gönderiyor.

  • Yatırımcılar 3 dolar desteğini koruyamazsa 2,84 dolar sonraki hedef olacak.

  • On-chain veriler fiyatı mevcut seviyeden yükselebileceğini söylüyor.
20:40
11 Mayıs 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para yatırımcıları Bitcoin fiyatındaki devam eden düşüşün ardından altcoinlerin diplere ulaştığını görüyor. Daha fazla kayıptan endişe duyan yatırımcılar risklerini azaltırken önemli destek seviyeleri kaybedildi. Peki bu alım fırsatı mı? En büyük altcoinlerden biri için doğru zaman geliyor mu?

ApeCoin (APE) Yorum

Mayıs ayında APE Coin fiyatı yüzde 20 oranında düştü. Devam eden düşüşle birlikte APE fiyatı üst üste dördüncü ay da eriyor. Geçtiğimiz yılın büyük bölümünde metaverse altcoinlerin lideri konumunda bulunan altcoin artık dibe ulaştı mı? Bazı on-chain metriklerdeki son dalgalanmalar, olası bir yükseliş senaryosuna dikkat çekiyor.

ApeCoin (APE), ünlü Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT ekosisteminin yönetişimi tokeni ve bu alandaki daralma onun da erimesine neden oldu. 2021 sonundaki NFT coşkusu önemli ölçüde söndü ve APE gibi metaverse, NFT altcoinleri de ilgisizlikten payına düşeni aldı. Buna rağmen ApeCoin ağındaki alım satım faaliyetlerinde görülen yükseliş yatırımcıların orta vadede iyimserliğini artırdı.

APE Coin Fiyat Tahmini

30 Nisan ve 10 Mayıs tarihleri arasında APE Günlük Aktif Adresleri %100 artışla 2502 seviyesine tırmandı. DAA metriği, bir blockchain ağında etkileşim kuran benzersiz adreslerin sayısını ölçer. Bir fiyat düzeltmesi sırasında artmaya başladığında, düşüş sürecinin artık tersine dönebileceğinin sinyali olarak kabul edilir.

Apecoin sahipleri bu gidişatı sürdürürse, APE fiyat tahminindeki yükseliş yakında ivme kazanabilir. Öte yandan zarardaki yatırımcılar gittikçe satış konusunda daha isteksiz davranıyor. MVRV verileri, mevcut token sahiplerinin gerçekleşmemiş zararlarını veya karlarını ortaya çıkarmak için mali durumlarını değerlendirir. Aşağıdaki grafik bize veririn Mart çöküşündeki seviyelerine gerilediğini söylüyor.

MVRV bu seviyelere gerilerken, yatırımcılar büyük kayıplardan kaçınmak için ApeCoin fiyatı önemli ölçüde artana kadar beklemek isteyebilir.  Satış baskısındaki bu azalma ve alım satım faaliyetlerindeki artış, yükseliş eğilimli APE fiyat tahminini doğrulamak için bir araya gelebilir.

On-chain veriler fiyat 4 doları aşmadan önce 3 dolarlık destek seviyesine düşebilir diyor. Buna göre yaşanacak olası düşüş APE için bir alım fırsatı olabilir. Tersine, APE Coin fiyatı eğer 3 dolarlık destek bölgesinden yükselişe geçemezse daha derin bir dip yapabilir. Ancak bu seviyeden 1,94 milyon token satın alan 5.450 yatırımcının destek bölgesini savunması muhtemeldir. Başarısız oldukları taktirde 2,84 dolar bir sonraki hedef olacak.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI