Şok İddia! Terra CEO’su Kuzey Kore’ye Kaçtı! Büyük İşbirliği Geliyor!

Terra (LUNA) krizi  küresel çapta odak noktası haline gelirken, TerraForm Labs'ın CEO'su ve kurucusu Do Kwon'un nerede olduğu hala gizemini koruyor.
12:30
3 Ekim 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Terra (LUNA) krizi  küresel çapta odak noktası haline gelirken, TerraForm Labs’ın CEO’su ve kurucusu Do Kwon’un nerede olduğu hala gizemini koruyor.

Do Kwon, Küzey Kore’de: Pragmatik İşbirliği!

Sadece kripto para sektörünün değil aynı zamanda tüm dünyanın ilgi odağı olan kaçış hikayesine dair iginç iddialar ortaya atılıyor. Terra krizi, uluslararası polis teşkilatı Interpol’ün Kwon için kırmızı bülten yayınlamasının ardından geçen hafta yine manşetlerde yerini buldu. Ancak, kırmızı bülten yayınlandığından beri, Kwon tutuklanmadı. Kwon’un nerede olduğu, Twitter ve Reddit dahil olmak üzere çeşitli sosyal medya platformlarında önemli bir tartışma konusu haline geldi. Şu anda Reddit’te Terra patronunun Singapur’dan Kuzey Kore’ye kaçırıldığını iddia eden gönderiler var. Bu durum, Kwon’un yakalamasını neredeyse imkansız hale getirecek. Gönderi, 300’den fazla yorum da dahil olmak üzere çeşitli tepkileri çekti.

Kaynaklara göre, Terra patronuna kripto para ve blok zinciri alanındaki uzmanlığı karşılığında Kuzey Kore vatandaşlığı verildi. Kwon’un, Kuzey Kore hükümetinin blok zinciri ekosistemi oluşturmasına yardımcı olacağı iddia ediliyor.  u/Woowoodyydoowoow kullanıcı adınu kullanan bir Reddit üyesi, Blockchain uzmanlığı ve Kuzey Kore için benzersiz bir ekosistem yaratması karşılığında Kwon’a vatandaşlık verildiğini iddia etti. Kaynaklar, Kwon’un Terra kurbanlarıyla alay ettikten ve birçok kişinin intihar etmesine neden olduktan sonra Kuzey Kore’ye kaçtığını iddia ediyor.

İlginç İddialar..!

Başka bir Reddit kullanıcısı şu anda Kuzey Kore’de yaşayan bazı arkadaşlarının başkent Pyongyang‘da benzer bir yorum yapan bir adamla temas halinde olduğunu söyleyerek bu iddiaların bazılarını doğruladı. Kwon’un şu anda Kuzey Kore’de olduğuna veya vatandaş verildiğine olduğuna dair hala resmi bir belge veya kanıt yok.

Güney Koreli savcılar, ülkenin sermaye piyasası yasalarını ihlal ettiği iddiasıyla Kwon için tutuklama emri çıkardıktan sonra, küresel yetkililer Terra’nın patronu için aramalarını yoğunlaştırdı. Kwon’un yeri henüz bilinmiyor. Ancak Kwon ve şirketi, onun kaçmakta olduğu yönündeki haberleri yalanlamaya devam etti. Terra krizi, kripto para piyasasına büyük darbe vururken yatırımcıların sektöre yönelik güvenlerini zedeledi. Kriz ayrıca daha fazla iflaslara neden olan domino etkisi yarattı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar