Reklam

SkyBridge Capital’in Kurucusu, Bitcoin’i “Dijital Altın” Olarak Tanımlıyor

SkyBridge Capital'in kurucusu, CNBC ile gerçekleştirdiği bir röportajında Bitcoin'i "dijital altın" olarak tanımlayarak, kripto varlık için bir dizi övgü sıraladı.
16:00
25 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

SkyBridge Capital’in kurucusu ve yönetici ortağı Anthony Scaramucci, kripto paralar hakkında bilgi sahibi olan herkesin portföyünde bir miktar Bitcoin tuttuğunu öne sürdü ve lider kripto paraya bir dizi övgü sıraladı.

“Dijital Altın” Tanımlaması

CNBC ile yaptığı röportajda Scaramucci, Bitcoin’in “dev bir varlık sınıfı” olacağını iddia ederek, BTC‘yi dijital altın olarak tanımladı. Scaramucci, finansal portföylerinde Bitcoin bulunduran bir dizi yatırımcının ismini saydı ve bu yatırımcıları derslerine çalışarak Bitcoin yatırımı yapmaları gerektiğini anlayan “harika adamlar” olarak nitelendirdi. Scaramucci, dersine çalışan herkesin sonunda Bitcoin yatırımı yaptığını da iddia etti. SkyBridge Capital’ın kurucusu, geçmişte Bitcoin’e dair birçok şüphesi olan Ray Dalio’yu örnek göstererek, kendisinin şu anda bir Bitcoin yatırımı olduğunu da sözlerine ekledi.

1 Milyar Dolarlık Bitcoin Yatırımını Doğruladı

Scaramucci, geçen yıl biriktirmeye başladığı Bitcoin‘de “1 milyar doların üzerinde”yatırımı olduğunu doğruladı. Bunun yanı sıra, Scaramucci’nin Hedge Fund devi SkyBridge, kısa süre önce daha iyi bir merkeziyetsiz altyapı oluşturmak adına özel bir ortaklık duyurdu. SkyBridge, çeşitli merkezi olmayan finans (DeFi) çalışmalarına odaklanan, bir dizi bağış toplama kampanyası başlatacak.

Elon Musk da Paylaşımlara Başladı

Başta SEC’nin Bitcoin ETF‘i onayı olmak üzere son zamanlarda arka arkaya gelen olumlu haberler, lider kripto para birimi Bitcoin’in yüksek fiyat performansına, ciddi bir ivme kazandırdı. Yakın zamanda bir başka Bitcoin savunucusu olan Tesla CEO’su Elon Musk da, twitter hesabından BTC’nin bu yüksek fiyat performansına atıfta bulunarak, Bitcoin’in 69.000-70.000 dolar fiyat seviyelerine gideceğini ima eden bir paylaşım yayınladı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto paraların yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar