X


Sıkı Tutunun! Bu 5 Kripto Para Birimi Bu Hafta Uçuşa Geçebilir

İşte bu hafta yatırımcısına çok kazandırma potansiyelin sahip 5 kripto para birimi.
15:02
6 Eylül 2021

Bitcoin’in yeniden 51.000 doların üzerinde yükselmesi ile birlikte kripto para piyasası hareketlendi. Pek çok kripto para birimi yönünü yukarı çevirirken bazıları büyük artışlar yaşadı. Bitcoin’in 51.000 doların üzerinde tutunması piyasayı daha da yukarıya çekebilir. İşte bu hafta izlenmesi gereken 5 kripto para birimi.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin, 3 Eylül’de 50.500 dolarlık direnci kırarak 51.000 dolara ulaştı ancak günün mum, daha yüksek seviyelerde alım eksikliği olduğunu gösteriyor. Göreceli güç endeksindeki (RSI) negatif sapma, yükseliş momentumunun zayıflayabileceğini gösterirken yükselen hareketli ortalamalar yönün yukarı doğru olduğunu işaret ediyor.

Lider kripto para biriminin fiyatını 52.000 doların üzerine çıkarsa, BTC/USDT paritesi yükseliş trendine devam edebilir. Bu durumda BTC’nin ilk durağı 55.000 dolar olarak görülüyor.  Ek olarak Bitcoin yükselişini sürdürür ve bu direnci aşılırsa fiyat 60.000 dolara kadar ulaşabilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ancak Bitcoin yönünü aşağıya çevirir ve düşüş başlatırsa parite 20 günlük üstel hareketli ortalama olan 47.998 dolar seviyesine kadar gerileyebilir.

47.998 dolar boğalar için önemli bir destek seviyesi olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü bu seviyenin kırılması Bitcoin‘in 46.200 ile 50.000 dolar arasında bir süre sıkışması ile sonuçlanabilir. 46.200 doların altında bir kırılma ve kapanış ise, pariteyi 50 günlük basit hareketli ortalamaya (43.291 dolar) düşürebilir.

Litecoin (LTC)

Boğalar, Litecoin‘i (LTC) 225.30 dolardan genel direncin üzerine itmeye ve sürdürmeye çalışıyor. Boğalar bu bölgede başarılı olurlarsa, yeni bir yükseliş trendi başlatabilecek yuvarlanan bir dip formasyonunu tamamlayacaktır.

4 Eylül mum çubuğundaki uzun fitil, genel direncin yakınında satışı işaret etti. Litecoin 225,30 doların üzerinde tutunmayı başarırsa, LTC/USDT çifti 300 dolara ve daha sonra 347,30 dolarlık hedefe doğru yukarı yönlü bir hareket başlatabilir.

Artan 20 günlük EMA (184 dolar) ve aşırı alım bölgesindeki RSI, direnç yolunun yukarı yönlü olduğunu gösteriyor. Ancak Litecoin’deki bu yükseliş görünümü, fiyat mevcut seviyenin altına geriler ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse geçersiz olacaktır.

Ek olarak 4 saatlik grafik, ayıların yukarı yönlü hareketi 225.30 dolarda genel dirençte durdurmaya çalıştığını gösteriyor, ancak boğalar bu duruma müsaade etmiyor. Bu, alıcıların herhangi bir küçük düşüşte alım yapmaya devam ettiğini gösteriyor.

Filecoin (FIL)

Filecoin‘in yerel kripto para birimi FIL, dün 98 doların üzerine yükselerek direnç seviyesini aşmayı başardı. Dolayısıyla yeni bir yükseliş trendinin başladığını gösteren yuvarlanan bir dip formasyonu yakında tamamlanacak gibi görünüyor.

20 günlük EMA 79 dolar seviyesinin üzerine yükseldi ve RSI olası bir trend değişikliğine işaret ederek 81’in üzerine çıktı. Genellikle bir ana modelden kopuş, kopuş seviyesini yeniden test etmesi ile sonuçlanır. Dolayısıyla bu durumda fiyat 98 dolara kadar düşebilir.

Boğalar 98 dolar seviyesini desteğe çevirirse, FIL/USDT çifti yükseliş trendine devam edebilir. Aksine, ayılar fiyatı 98 doların altına çeker ve düşüş başlatırsa, parite 20 günlük EMA’ya kadar düşebilir.

FTT Token (FTT)

FTX Token (FTT), 1 Eylül’de bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 63.13 doların üzerine yükseldi. Ardından FTT fiyatı yeni bir yükseliş başlatarak 73.25 dolar seviyesine ulaştı ve tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti.

Boğalar, fiyatı 63.13 dolarda kırılma seviyesinin üzerinde tutamadı. Bu, ayıların henüz pes etmediğini ve yukarı hareketi durdurmaya çalıştıklarını gösteriyor. RSI üzerindeki olumsuz ayrışma, yükseliş momentumunun yavaşlayabileceğini gösteriyor.

Ayılar fiyatı 57.93 doların altına çekerse, FTT/USDT paritesi 53 dolar seviyesine kadar gerileyebilir. FTT fiyatının bu seviyeden yeni bir artış başlatması boğaların düşüşlerde alım yaptığına işaret eder. Fiyatın tekrar 63.13 dolar ila 70.72 dolar direnç bölgesinin üzerine yükselmesi ile birlikte FTT, 84 dolara kadar atış yaşayabilir.

IOTA (MIOTA)

IOTA (MIOTA), 1 Eylül’deki 0,96 dolar seviyesinden 2,08 dolara yükselerek keskin bir ralli yaptı. MIOTA şu anda bir fiyat düzeltmesi yapıyor dolayısıyla fiyat %38.2 Fibonacci geri çekilme seviyesindeki ilk desteğe kadar gerileyebilir.

Boğalar daha sonra fiyatı 2,08 doların üzerine çıkarmak için bir girişimde bulunabilir. Boğalar bu bölgede başarılı olurlarsa MIOTA fiyatı ivme kazanabilir ve  fiyat 2,67 dolara kadar yükselebilir.

Alternatif olarak, ayılar fiyatı 1,64 doların altına çeker ve düşüşü sürdürürse, bir sonraki durak 1,51 dolar ile 1,38 dolar arasındaki bölgede olabilir. Daha derin bir düzeltme, yükseliş trendinin bir sonraki ayağının başlangıcını geciktirebilir.

4 saatlik grafikte psikolojik bariyerin 2$ üzerindeki uzun fitili, ayıların bu seviyeyi korumaya çalıştığını gösteriyor.

“Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar