Sıcak Gelişme! Binance’tan Yeni Terra Classic (LUNC) Hamlesi: Kabul Edildi!

 Terra Classic (LUNC) kripto para piyasasına meydan okurken, önde gelen borsalardan yapılan duyurular mevcut ralliyi tetikleyebilir.
16:06
9 Eylül 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

 Terra Classic (LUNC) kripto para piyasasına meydan okurken, önde gelen borsalardan yapılan duyurular mevcut ralliyi tetikleyebilir.

Terra Classic, Borsaların Odak Noktası oldu!

 Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Cross Margin’de ödünç alınabilir varlık olarak Terra Classic (LUNC) eklediğini duyurdu. Binance, bugün daha önce yaptığı açıklamada Terra Classic’in %1.2’lik vergi yakım teklifini destekleyeceğini açıklamıştı. Yapılan açıklamaya göre, LUNC para yatırma ve çekme işlemlerine %1,2’lik LUNC yakımı uygulanacak. Ancak spot ve marjin ticaret için yakım uygulanmayacak. Binance‘ın dün açıkladığı desteğinin ardından kripto para borsaları Huobi Global ve BTCEX, bugün yaptıkları duyuruda Terra Classic (LUNC) ve TerraClassicUSD (USTC) için yüzde 1,2 oranındaki vergi yakımını destekleyeceklerini açıkladı.

Terra Classic, yakım, staking, yeni projeler ve sosyal medya faaliyetleri sayesinde kripto para piyasasına meydan okuyor. Terra Classic topluluğu, 10 Eylül’de oylanacak olan %1,2 vergi/yakım teklifini geçmeyi planlıyor. Kabul edilirse, % 1,2 vergi yakma teklifi 20 Eylül’de uygulanacak. Şu anda, MEXC Global, KuCoin, Gate.io ve CoinInn gibi borsalar da  teklifi desteklemeyi kabul etti. Terra topluluğunun teklifine göre, hem alım hem de satım olmak üzere tümLUNC işlemlerinde %1,2 vergi/yakım uygulanacak. Tüm işlemlerde, ilgili tokenlerin %1,2’si yakılacak. Analistlere göre, yakım işlemi LUNC tokenlerinin piyasada azalmasına ve dolayısıyla da fiyat artışına neden olabilir.

Yakımlar ve Staking, Devam Ediyor!

LUNC fiyatı, topluluğun yakım ve stake etme faaliyetleri sayesinde ivme kazandı. LUNC, son bir haftada %180 arttı. Ralli, LUNC fiyatını haftalık en düşük seviyesi olan 0,001524 dolardan 0,000447 dolara kadar yükseltti. Topluluk LUNC fiyatını 0,0005 doların üzerine çıkarmayı hedeflerken, günlük işlem hacmi de 2 milyar doların üzerine çıktı. Topluluk, mevcut ralli devam ederse, 0,01 dolarlık kısa vadeli hedefin bu ay mümkün olabileceğine inanıyor.

Topluluk şimdiye kadar 3.5 milyardan fazla token yaktı ve 528.8 milyardan fazla LUNC stake etti.   Aslında, kripto para borsası KuCoin’de LUNC tokenlerinin bitmesiyle birlikte, 1 milyar doların üzerinde işlem hacmi yalnızca Binance’den geldi. Analistlere göre, LUNC rallisinin devam edebilmesi için Bitcoin (BTC) ve Ethereum’da (ETH) büyük bir çöküş meydana gelmemesi gerekiyor. Fed’in para politikası da bu süreçte büyük rol oynayacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar