Sıcak Gelişme! Binance’tan Çarpıcı Terra Classic (LUNC) Duyurusu: Kabul Edildi!

Terra Classic (LUNC), yakım, staking, yeni projeler ve sosyal medya faaliyetleri sayesinde kripto para piyasasına meydan okuyor. 
16:48
8 Eylül 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Terra Classic (LUNC), yakım, staking, yeni projeler ve sosyal medya faaliyetleri sayesinde kripto para piyasasına meydan okuyor.

Binance, Yakım Teklifine Onay Verdi!

Terra Classic topluluğu, 10 Eylül’de oylanacak olan %1,2 vergi/yakım teklifini geçmeyi planlıyor. Kabul edilirse, % 1,2 vergi yakma teklifi 20 Eylül’de uygulanacak. Şu anda, MEXC Global, KuCoin, Gate.io ve CoinInn gibi borsalar  teklifi desteklemeyi kabul etti. Binance’in yakım teklifine desteğini duyurması ise topluluk için çok büyük bir müjde olacaktı. Kripto para borsası Binance, bugün nihayet Terra Classic %1.2’lik vergi yakma teklifini destekleyeceğini açıkladı. Yapılan açıklamaya göre, LUNC para yatırma ve çekme işlemlerine %1,2’lik LUNC yakımı uygulanacak. Ancak spot ve marjin ticaret için yakım uygulanmayacak.

Terra topluluğunun teklifine göre, hem alım hem de satım olmak üzere tümLUNC işlemlerinde %1,2 vergi/yakım uygulanacak. Tüm işlemlerde, ilgili tokenlerin %1,2’si yakılacak. Analistlere göre, yakım işlemi LUNC tokenlerinin piyasada azalmasına ve dolayısıyla da fiyat artışına neden olabilir. Arzdaki düşüş, talepte artış anlamına gelir. Geçmiş veriler böylesi bir durumda token fiyatlarının ivme kazandığına işaret ediyor. Ancak, toplam LUNC token arzı 10 milyar LUNC’e ulaştığında bu yakma mekanizmasına son verilecek. Bundan sonra, arzın sabit kalması bekleniyor. Kripto para piyasası yerinde sayarken, popüler altcoin özellikle topluluk desteği sayesinde piyasaya meydan okumaya devam ediyor.

LUNC, İlk 30’a Girmeyi Başardı!

Son 24 saatte, LUNC fiyatı 2,75 milyar doları aşan güçlü işlem hacmi ile %55’in üzerinde yükseldi. 24 saatlik en düşük seviyesi 0.003406 dolar ve en yüksek seviyesi  0,0005386 dolar oldu. Piyasa değeri yaklaşık 3,5 milyar dolara ulaştı. LUNC, Monero, Stellar ve  Bitcoin Cash’i geride bıraktı. Topluluk, bu hafta başlarında 0,01 dolarlık kısa vadeli bir hedef belirledi. Terra Classic, 2 milyar doların üzerinde günlük işlem hacmi kaydetmeye devam ederse, bu hedefe ulaşılabilir

Topluluk şimdiye kadar 3.5 milyardan fazla token yaktı ve 528.8 milyardan fazla LUNC stake etti.   Aslında, kripto para borsası KuCoin’de LUNC tokenlerinin bitmesiyle birlikte, 1 milyar doların üzerinde işlem hacmi yalnızca Binance’den geldi.   Son zamanlarda Terra, fiyatlarının önemli ölçüde yükselmesinin nedeni, yönetim teklifleri, güncellemeler, yakım ve staking  gibi faktörler oldu. Terra, topluluğu tüm yönetişim etkinlikleri hakkında bilgi sunan yeni bir Yönetişim Uyarı Botu’nu kullanıma sundu. Merakla beklenen %1,2 yakım vergisi teklifi, LUNC’un yanma oranını artıracak. Bu nedenle, uzmanlar Terra Classic‘e rallinin devam edeceğini vurguluyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar