X

Shiba Inu’dan Kritik Terra ve Stablecoin Açıklaması Geldi! İşte Ayrıntılar!

Terra (LUNA) krizinin yankıları devam ederken, stablecoin'lere yönelik güvenin yeniden konumlandırılması zaman alacağa benziyor.
12:10
6 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Terra (LUNA) krizinin yankıları devam ederken, stablecoin’lere yönelik güvenin yeniden konumlandırılması zaman alacağa benziyor.

SHI, Terra ile Aynı Kaderi Paylaşmayacak

 Shiba Inu’nun (SHIB) proje lideri Kusama Shytoshi, ekosistemin stablecoin’i SHI’nin TerraUSD (UST) ile aynı kaderi paylaşmayacağını vurguladı. Shiba Inu’nun baş geliştiricisi Shytoshi Kusama,  TerraUSD’nin (UST) dolara endeksli değerini kaybetmesinden sonra, projenin SHI’nin geliştirilmesi konusunda dikkatli davrandığını belirtti. Shiba Inu ekibi, piyasadan milyarlarca doların silinmesine neden olan Terra ekosisteminin çöküşünün tekrarlanmasını önlemek için SHI’nin geliştirilmesinde kılı kırk yararak temkinli ve araştırmaya yönelik adımlar attığını açıkladı. Kusama, şu açıklamayı yaptı:

Milyarlarca doların piyasadan silinmesini izledikten sonra hem yatırımcılar hem de geliştiriciler stablecoin’ler konusunda endişeli. SHI de buna dahil. Ancak, önlemlerimizi almaya devam ediyoruz.

Shiba Inu (SHIB), Bu Hafta Yüzde 7 Arttı! Fiyat, Neden Daha Fazla Artış Yaşayabilir?

 

Kusama, geliştiriciler tarafından birkaç SHI taslağının sunulduğunu belirterek, bu tekliflerin, başarısız olan stablecoin’lerin doğasında bulunan temel sorunlardan kaçınacak şekilde tasarlandığını da sözlerine ekledi. Yönetici, Bu geliştirici grubunun, başarısız olan diğer stablecoin’lerdeki kusurları enine boyuna analiz ederek, SHI’yi özellikle olumsuz piyasa koşulları ve yüksek volatilite gibi ortamlarda ayakta kalmasını sağlayacak bir mekanizma üzerine inşa ettiklerini açıkladı. Yeni SHI versiyonu özellikle,  piyasadaki sert  dalgalanmalara dayanıklı bir yapıda üretilirken, ödemeler ve çekimler gibi konularda pürüzsüz bir denge kurmayı hedefliyor.

SHI, Ne Zaman Hayata Geçecek?

SHIB’nin baş geliştiricisine göre, projenin yaklaşmakta olan stablecoin’i, geçmişte hayata geçirilen diğer tüm Shiba Inu girişimleri gibi deneysel bir proje olacak. Shiba Inu’nun arkasındaki ekip, topluluğunu SHI stablecoin hakkında sürekli heyecanlandırdı. Mayıs 2022’de Kusama tarafından açıklandığı gibi, Shibarium ve SHIBFE dahil olmak üzere Ryoshi’nin vizyonunun diğer üç bileşeninin yanı sıra SHI hala geliştirilmektedir ve bu yıl tamamlanacak. Kusama, Mayıs ayında yayınlanan bir blog yazısında şunları söyledi:

 Şu anda kesin tarih vermek istemiyorum. Ancak SHI’nin hayata geçmesi, yaz sonunda veya  sonbaharın ilk ayında olabilir.

1 dolara değerine sabitlenmiş çoğu stablecoin’in aksine, SHI 1c değerine sabitlenmiş algoritmik bir stablecoin. Stabilcoin, hem Ethereum hem de katman-2 blok zinciri Shibarium’da çalışacak. Shiba Inu’nun takma adlı kurucusu Ryoshi, “Nihai hedef, SHI’nin, küresel çapta bir değer deposu hem de ödeme yöntemi olarak kullanabileceği bir stablecoin haline gelmesidir” dedi. SHI resmi olarak piyasaya sürülmeye yakın olmasına rağmen, UST’sinin çöküşü, Shiba Inu ekibine TerraUSD gibi çökebilecek bir stabilcoin oluşturmaktan kaçınmak için dikkatli bir şekilde hareket edilmesi gerektiğinin sinyalini verdi. Kusama, SHIBArmy üyelerine, SHI hakkında daha ayrıntılı bilgilerin bu yıl içinde açıklanacağına dair güvence verdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar