X


Shiba Inu Yükselişe Geçer Mi? 1 Shiba Kaç TL?

Shiba Inu, 2021 yılında 0.0000884 dolara tırmanarak inanılması güç bir performans sergiledi.
09:30
23 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler meme token’ların başında gelen varlıklardan biri olan Shiba Inu (SHIB), son düşüş dalgasının etkisinden kurtulamadı. Lider kripto para Bitcoin, 34.000 dolarlık alanda mücadelesini sürdürüyor. Tüm altcoin’ler çift haneli kayıplarla kızıla büründü. Shiba Inu ise diğer şaka kripto paralara benzer şekilde düşüş hareketi izledi.

Shiba Inu Yükseliş Beklentisi

Dogecoin katili olarak lanse edilen Shiba Inu, 2021 yılında 0.0000884 dolara tırmanarak inanılması güç bir performans sergiledi. Meme coin kültürünü yansıtan bir varlık olarak doğan Shiba Inu, kabuk değiştirerek trendleri takip eden bir kripto para birimi olma girişimlerinde bulundu. Topluluğun ralliyi tetiklediği SHIB, yüklü balina alımları ve borsa listelemelerinin üst üste gelmesi ile boğa koşusu izlemişti.

Şu anda da balinaların en çok işlem yaptığı varlıklar arasında bulunan Shiba Inu, yakım mekanizması ile de enflasyonist yapısında arınmak istiyor. Shiba Inu için henüz çok erken ve yolun başı. Eğer ekip işini belirlenen tarihlerde beklenildiği üzere tamamlarsa ralli başlatılması içten bile değil. Öte yandan balina desteği ve Elon Musk dopingi de domino taşı etkisini yaratabilir. Shiba Inu, ilginin metaverse ve NFT‘lere kayması ile zor günler geçirse de meme coin’ler arasında tercih edilen kripto varlığı olmuştur.

1 Shiba Kaç Türk Lirası?

Shiba Inu fiyatı BtcTurk verilerine göre bu yazının kaleme alındığı sırada 0.00028 TRY seviyelerinden alım satım işlemi görüyor. SHIB fiyatı, son 24 saatte %8’in üzerinde değer kaybetti. Uzmanlar SHIB adına inşasız yükselişin getirdiği güvensizlik ortamı dolayısıyla herhangi bir destek noktası belirlemekte zorlanıyor. Bu bağlamda yatırımcıların yüksek riskli piyasada dikkatli olması öneriliyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar