Shiba Inu (SHIB), Yeni Bir Düşüşe mi Hazırlanıyor? Lookonchain, Güncel Verileri Paylaştı!

Lookonchain, son dönemlerde kademeli olarak gerçekleşen yüksek miktarlardaki SHIB transferlerine ve satışlarına ilişkin verileri paylaştı.
15:15
27 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

On-chain veri analizi platformu Lookonchain, Twitter hesabından yaptığı paylaşıma göre portföyünde oldukça yüksek miktarlarda kripto varlık bulunduran bir adres, kısa bir süre önce kripto para borsası Cryptocom ve Gemini’ye güncel fiyatlar ile ortalama 2,3 milyon dolar değerinde toplamda 182 milyar adet SHIB transfer etti. Lookonchain, Aralık 2022’de cüzdanında 3,33 trilyon SHIB bulunduran bu adresin son aylarda kademeli satışlar gerçekleştirmeye devam ettiğini belirtti.

Lookonchain, Güncel Verileri Paylaştı

Birçok on-chain veri analizi platformu, kripto para piyasasında son haftalarda devam eden yön belirsizliği devam ederken, artan balina etkinliğine dikkat çekti. Lookonchain, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar ile portföyünde yüksek miktarlarda kripto varlık bulunduran bir adresin son dönemlerde gerçekleştirdiği kademeli satışlara ilişkin verileri paylaştı.

Lookonchain’in paylaştığı verilere göre Aralık 2022’de cüzdanında 3,33 trilyon adet SHIB bulunduran ve son dönemlerde kademeli satışlar gerçekleştiren adres, kısa bir zaman önce de güncel fiyatlar ile ortalama 2,3 milyon dolar değerinde 182 milyar adet SHIB’i kripto para borsası Cryptocom ve Gemini’ye transfer etti. Birçok analist, borsalarda kaydedilen kripto para girişlerindeki artışın yeni bir düşüş işaret ediyor olabileceğini belirterek kripto para yatırımcılarını uyardı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 1 haftalık zaman dilimi içerisinde düşüş yönlü bir ivme yakalamasının ardından yeni haftanın ilk gününe düşük oranlı değer artışları ile başladı ve 23.400 dolar fiyat seviyelerine yükseldi. Ethereum (ETH), kaydettiği son fiyat hareketleri ile birlikte 1.635 dolar fiyat seviyelerini geride bırakırken, kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri ise CoinMarketCap verilerine göre 1,07 trilyon dolar seviyelerini aştı. Öte yandan gün içerisinde güçlü bir yükseliş ivmesi yakalayan Stacks (STX) ise ortalama %25’lik yükselişi ile günün öne çıkan kripto para birimleri arasında yer aldı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar