X


Shiba Coin (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) Yorumları: Boynuz Kulağı Geçti Mi?

Son yükseliş dalgası ile birlikte Dogecoin fiyatı yüzde 2 artarken Shiba Inu fiyatının yüzde 12 artmış olması dikkatleri çekti. 
20:00
29 Haziran 2021

Tüm kripto para piyasasında toparlanmanın yaşandığı ve yukarı yönlü grafiklerin görüldüğü Salı gününde şaka coin’lerinde boynuz kulağı geçmiş gibi görünüyor. Piyasanın en eski ve en popüler şaka coin’i Dogecoin (DOGE) son 24 saat içinde yaklaşık olarak %2 artarken, bir DOGE klonu olan Shiba Inu (SHIB) %12’nin üzerinde artış yaşadı.

Dogecoin: Tamam Mı, Devam Mı?

Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,26 dolardan işlem gören Dogecoin, son 24 saat içinde yalnızca %2 gibi bir artış yakalamayı başardı. Buna ek olarak Dogecoin hala piyasa hacmi bakımından en büyük altıncı kripto para ve Ripple’ın üzerinde yer alıyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bu notada bazı analistler Dogecoin’in güç topladığını ve piyasada olumlu hatanın devam etmesi halinde artışların süreceğini dile getirirken bazı analistler aynı görüşe sahip değiller. Örneğin; piyasanın popüler analistlerinden Joe007, Dogecoin’in şu anda aşırı değerlendiğini ve hakettiği fiyat seviyesinin 0,01 dolar altı olduğunu ifade ediyor.

Öte yandan teknik yönden açıklamalar yapan analistler şu anda Dogecoin’in 200 günlük hareketli ortalama üzerinde işlem gördüğünü ve ve 0,28 dolarda öneli bir direnç oluştuğunu ifade ediyor. Analistler şu anda DOGE‘nin tam bir “tamam ya da devam” noktasında olduğunu ve bu sebeple işlem yaparken çok dikkatli olunması gerektiğinin özellikle altını çiziyor.

SHIB: Boynuz Kulağı Geçti Mi?

Shiba Inu son 24 saatte yaklaşık olarak %12 yükseliş yaşayarak klonu olduğu DOGE’yi geride bıraktı. Bu noktada son 1 hafta içinde Dogecoin’in yaklaşık olarak %33  ve SHIB’in yaklaşık olarak %40 artış yaşadığını da belirtmek gerekiyor.

Bu noktada SHIB fiyatının arkasındaki ismin de Dogecoin rallisinin arkasındaki isimler aynı olduğu görülüyor: Elon Musk. SpaceX’in kurucusu Elon Musk kısa süre önce köpeği hakkında “Shiba Inu’mun adı Floki olacak” şeklinde bir paylaşım yapmış ve bu paylaşımın ardından SHIB fiyatı artışa geçmişti.

Ancak bu noktada analistler, her ne olursa olsun SHIB fiyatının Dogecoin fiyatı ile bağlantılı olduğunu ve DOGE’de yaşanacak ciddi bir düşüşün mutlaka SHIB fiyatını da etkileyeceği yönünde uyarılarda bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar