reklamı kapat

SEC Komisyoneri “Kripto Anneden” Açıklamalar

Kripto Anne olarak bilinen SEC üyesi Hester Peirce ulusal bir Blockchain stratejisine ihtiyaç olmadığını savundu.
22:00
9 Mart 2019
  • Ömer UçarÖmer Uçar

ABD’li finansal düzenleyici Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC) çatısı altındaki komisyonerlerden birisi kripto paralara olan yakınlığıyla biliniyor. Hesper Peirce bu yakınlığından dolayı kripto severler tarafından Kripto Anne lakabına layık görülmüştü. SEC’te görüşülen Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonları (ETF) konusunda ılımlı bir yaklaşım sergileyen Peirce bu kez Blockchain teknolojisini ele aldı.

Ulusal Blockchain Stratejisi

Kripto paralara karşı olumlu bir bakış açısı benimsediği bilinen Hester Peirce ulusal bir Blockchain stratejisine ihtiyaç duyulmadığını ifade etti. Kendisine yöneltilen, Blockchain teknolojisi üzerine ulusal bir işbirliği sağlama çağrısına bu ifadelerle karşılık veren Kripto Anne, teknoloji hakkında açıklamalarda bulundu.

Dijital Ticaret Odası’nın “Ulusal Eylem Planı” kapsamında yetkililer “Blockchain teknolojisini bir öncelik” haline getirmeye davet ediliyor. Odanın planında yetkililerden bu alandaki gelişimleri resmen desteklemeleri, bu alanda uygulanmak üzere düzenleyici bir yaklaşım benimsemeleri, teknolojinin yaptıklarına göre net politikalar ve düzenlemeler meydana getirmeleri ve son olarak “düzenleme karmaşasını” engellemek adına tüm yetkililerin çalışmalarını koordine etmeleri talep ediliyor.

Kripto Anne Mesafeli

Dijital Ticaret Odası’nın teklifi Kripto Anne’ye de sunuldu ancak görünüşe göre Hester Peirce bu konuda biraz mesafeli. Odanın kurucusu Perianne Boring Blockchain teknolojisinin önemine dikkat çekmek adına şu ifadeleri kullanıyor:

Eğer Birleşik Devletlerin ileri teknolojilerde lider olmasını istiyorsak hareket geçmeliyiz. ABD’nin Blockchain teknolojisi için ulusal bir strateji belirleme vakti gelmiştir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.