reklamı kapat

Satoshi Nakamoto Olduğu Düşünülen İsimden Yeni Açıklama!

Blockstream CEO'su Adam Back, yine iddiaları yalanladı.
15:07
30 Haziran 2020

Satoshi Nakamoto’nun kim olduğu veya kimlerden oluştuğu kripto para sektörünün hala devam eden en büyük gizemlerinden birisi olarak biliniyor. Bugüne kadar Bitcoin’in mucidi olduğunu iddia eden çok fazla kişi olsa da hiçbiri bunu tam anlamıyla ispatlayamadı. Blockstream CEO’su ve kripto para sektörünün tanınan isimlerinden Adam Back ise birçok kişiye göre Satoshi Nakamoto olabilir.

Back, hakkında yayınlanan ve birçok kanıt içeren videoyu net bir dille yalanlayıp Satoshi olmadığını ifade etse de kripto para yatırımcıları bunun aslında tam da Satoshi’nin yapacağı türden bir  hareket olduğunu düşünmeye devam ediyorlar. Adam Back, dünyanın en tecrübeli kriptografi uzmanlarından birisi ve aynı zamanda cypherpunk aktivistlerinden birisi olarak biliniyor.

Adam Back: Satoshi Değilim

Adam Back bu özelliklerini kabul etse de Satoshi olmadığında ısrar etmeye devam ediyor. Back, geçtiğimiz günlerde konunun yeniden alevlenmesi üzerine yaptığı açıklamasında ise Bitcoin’in bir kurucu olmadan çok daha iyi durumda olabileceğini ifade etmişti. Adam Back hakkında yeni hazırlanan ve YouTube üzerinde yayınlanmaya başlanan belgeselde, birçok ipucunun yine Back’e işaret ettiğine değiniliyor.

Back ise konu hakkında oldukça net ve basit bir cevap ile Satoshi’nin kendisi olmadığını belirtti. Back bunun öncesindeki açıklamalarında ise Satoshi şu an hayatta olsa bile onun asla ortaya çıkmayacağını ve Bitcoin’in sahip olduğu merkeziyetsizliğe zarar vermeyeceğini ifade etmişti.

Satoshi Nakamoto hakkında her geçen gün yeni bilgi öğrenilse de Back’in de ifade ettiği sebepten ötürü kendisinin asla ortaya çıkmayacağı düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.