Santiment Açıkladı! Bu Coin Ekim Ayında Bitcoin Ve Tüm Altcoin’leri Solladı!

12:45
30 Ekim 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto paralarda yaşanılan uzun süreli düşüşün ardından içinde bulunduğumuz haftanın başından itibaren başlayan iyi haber akışı ve yükseliş dalgası tüm kripto paraları küçük veya büyük şekilde etkilemiş gibi görünüyor.

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum‘un (ETH) fiyat hareketi, merakla beklenen The Merge etkinliği sonrasında yatırımcıları etkilemekte başarısız olmuştu. Bununla birlikte, piyasadaki artan belirsizliğin ortasında ETH, yaşanılan son yükseliş dalgasında en iyi yükseliş kaydeden kripto paralar arasında bir fiyat rallisi kaydetmeyi başardı.

Ethereum Bitcoin’i Geride Bıraktı

Santiment’e göre, Ethereum fiyat hakimiyeti Ekim ayında Bitcoin ve diğer en iyi kripto varlıklar üzerinde arttı. Ethereum fiyatı son 30 gün içinde yaklaşık %24 artarken diğer kriptolar buna ayak uydurmakta zorlandı. Bitcoin fiyatı aynı dönemde %7’lik bir toparlanma kaydetti.

Birleştirme sonrası oluşturulan ETH adreslerindeki artıştan sonra Ethereum fiyatında sağlam bir artış görülebilir. 15 Eylül’de Ethereum ağındaki aktif adresler 619 bin civarındayken, ağ büyümesi o anda 64765 olarak hesaplanmıştı.

Bu arada, XRP, ADA ve Solana gibi diğer en iyi kriptolar son 30 gün içinde yaklaşık %5’lik bir fiyat düşüşü yaşadı. Ethereum, yazım saatine göre ortalama 1.629 dolar fiyatla işlem görüyor. ETH fiyatı son 24 saat içinde %3 daha arttı. 24 saatlik işlem hacmi %2 artarak 20,1 milyar dolara ulaştı.

Eylül ve Ekim aylarında yaşanılan bu piyasa hareketlerinden sonra Ethereum piyasada hala ne kadar güçlü olabileceğini gösterdi. Tüm bunların kasım ayına nasıl yansıyacağı ise piyasanın genel gidişatı ve haber akışına bağlı olabilirmiş gibi görünüyor.

ETH Bu Ralliyi Sürdürebilir Mi?

Ancak, iyi bir düşüşün ardından, ağ büyümesi 30 Ekim’de 65637 seviyesine ulaştı. ETH ağındaki aktif cüzdan adresleri ise 408.000 seviyesinin üzerinde bulunuyor. Santiment, Ethereum için güçlü bir ralliye devam etmek istiyorsa adres faaliyetinin muhtemelen buradan toparlanması gerekeceğini ifade etti.

Öte yandan kripto analiz firması, Bitcoin borsa arzının dört ayın en düşük seviyesi olan %8,48’e gerilediğini belirtti. 0,1 ila 10 Bitcoin tutan küçük ve orta ölçekli adresleri, mevcut token arzının neredeyse %16’sına sahipti. Bunun tüm zamanların en yüksek (ATH) seviyesinde olduğu hesaplanıyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar