Reklam

Saldırıya Uğrayan Altcoin’in Ekibinden Yeni Açıklama!

Ethereum Classic'in yeni stratejisi ne?
13:22
22 Ağustos 2020
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Ethereum Classic, geçtiğimiz haftalarda üst üste 2 saldırıya uğramış ve bundan en çok kripto para borsaları ve Ethereum Classic’in itibarı zarar görmüştü. OKEx kripto para borsası Ethereum Classic ağına yapılan çifte harcama saldırısı yüzünden yaklaşık olarak 4 milyon dolarlık zarar oluştuğunu ve bunu kullanıcıların yerine borsa olarak karşılayacaklarını açıkladı.

Ethereum Classic geliştiricileri ise bu saldırının devamında sürekli olarak düşen hashrate nedeniyle tekrar bir araya gelmiş ve açık saldırı riskine karşı bir çözüm düşünmeye başlamıştı. Yeni yapılan bir açıklamada düşen hashrate’e karşı alınan önlemin “defansif madencilik” olduğu belirtildi.

Ethereum Classic Savunmaya Geçiyor

Ekosistemin bütünlüğünü korumak için çalışmaya devam edileceğini belirten Ethereum Classic Labs CEO’su Terry Culver, söz konusu defansif madencilik ile tam olarak ne kast edildiğini ise açıklamada. Culver, bu strateji ile ilgili detayların şu an için gizli olduğunu ve önümüzdeki günlerde açıklanacağını belirtti.

OKEx kripto para borsası yaşanan bu zarar sonrasında ciddi ciddi Ethereum Classic’i delist edebileceklerini belirtmiş ve önlem ancak bundan sonra alınmıştı. Madencilerin umurunda olan tek şeyin kar ve kazanç olduğunu vurgulayan CEO, bunu değiştirip ilginç bir strateji uygulayacaklarını belirtti.

Şu an için gündemde dolaşan bir tahmin ise Ethereum Classic Labs’ın zararına bile olsa ETC ağını güvende tutmak için madencilik yapmaya başlayacağı ve donanım satın alacağı yönünde.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar