Rug Pull Alarmı: BSC Tabanlı Oyun Platformu Token’ı 1 Saate Yüzde 70 Düştü!

Binance Smart Chain üzerine inşa edilmiş bir P2E projesi olan BNB Heroes, rug pull çıktı.
16:05
18 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Çinli kripto gazetecisi Colin Wu’nun bildirdiği üzere Binance Smart Chain tabanlı bir P2E platformunun yerel token’ı olan BNB Hero Token (BNBH) kısa sürede %70 düştü. Projenin resmi sitesine erişim sağlanamazken Twitter hesabında yaklaşık bir ay önce aktivite görüldü.

BNB Hero Token Sahipleri Üzüldü

Binance Smart Chain üzerine inşa edilmiş bir P2E projesi olan BNB Heroes, rug pull çıktı. BNB Hero Token sahipleri ise bir saatlik sürede %70’lik düşüşün acısını çekiyor. Bir Blokchain güvenliği ve veri analizi şirketi olan Peck Shield, düşüşün kaynağının proje lideri olduğunu doğruladı.

BNB Hero Token (BNBH), son 24 saat içerisinde %70’i aşkın bir düşüş ile 0.0062 dolara kadar geriledi. Grafiklerde görülen satıştan önce ise BNBH, 0.020 dolar civarında işlem görüyordu. Kaydedilen bu denli çakılma, yatırımcıların elini kolunu bağladı.

BNBH, P2E mekanizmasının güç verdiği bir kripto para birimi olarak biliniyor. BNB Heros platformunda oyuncular yapılan işlemler, kazanılan yarışlar veya çeşitli deneyimlerle ödül olarak BNBH kazanıyordu.

Bir Başka Rug Pull Senaryosu

Yatırım yapmadan önce kripto para piyasasının ne kadar riskli olduğunu hatırlatan rug pull hikayesi, bitmeyen derslerin yenisi oldu. Bağımsız blok zinciri denetçileri tarafından onaylanmayan herhangi bir projenin scam çıkma ihtimali oldukça yüksektir. Bu bağlamda BNBH ile birlikte birçok insanın canı yandı.

Kripto alanında hiçbir bilgisi olmayan kesimi daha çok kapsayan bu tür durumlarda yapılacak şey ders çıkarmaktır. Merkezsizlik ilkesi kripto para endüstrisinin vazgeçilmez ilkelerinden biridir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar