reklamı kapat

Roger Ver, Bitcoin Cash İçin Devlet Başkanları İle Görüşmelere Başladı

Roger Ver Bitcoin Cash hakkında kritik bir açıklama yaptı.
19:00
31 Mayıs 2020

Bitcoin Cash’in liderlerinden birisi olan ve sıkı bir Bitcoin eleştirmeni olmakla tanınan Roger Ver, Discord uygulaması üzerinden oldukça ilginç bir iddiada bulundu. Bir Twitter kullanıcısı tarafından alınan ekran görüntüsü sosyal medya üzerinde paylaşıldı.

Ver ilgili açıklamasında bir devlet başkanı ile görüşeceğini ve Bitcoin Cash’in resmi para birimi ilan edilmesi konusunda ilerleme kaydettiklerini vurguladı. Bu ifadeyi kullanan kişinin Discord ismi “rogerver” gibi gözükse de bunun sahte olabilme imkanı da bulunuyor.

Roger Ver’den İddialı Açıklama

Buna rağmen Reddit kullanıcıları ilgili kullanıcının gerçek Roger Ver olduğunu ve söz konusu ifadenin de Bitcoin Cash ile ilgili bir soru cevap etkinliğinin sonunda kullanıldığını doğruladı. 30 Mayıs tarihinde yapılan soru cevap etkinliğinin detaylarına bakılınca da böyle bir sorunun sorulmuş olduğu görülebiliyor.

Ver, her şeyin başarılı ilerlemesi durumunda BCH’nin gerçekten de bir ülkenin resmi para birimi olabileceğini ifade etmekte. Bunun hangi ülke olduğuna dair ise herhangi bir açıklama bulunmuyor. Buna rağmen BCH’nin özellikle Asya bölgesinde çok fazla tanınan bir kripto para birimi olması, bunun Asya içerisindeki ülkelerden birisi olabileceğini akıllara getiriyor.

Bitcoin Cash‘in böyle bir gelişmeye imza atması kesinlikle fiyatında rekor getirebilir ancak uzmanlar buna çok uzak bir olasılık olarak yaklaşıyorlar.  BCH’nin özellikle fiyat artışı getiremeyen halving sonrasında böyle bir şeye ihtiyacı olduğu ise kesin gibi gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.