reklamı kapat

Robinhood Dogecoin’i Destekleyecek

Kripto para platformu Dogecoin'i destekleyeceğini açıkladı.
13:00
17 Temmuz 2018

ABD merkezli Robinhood, 16 Temmuz’da yayımladığı bir blog yazısına göre, kendi kripto para platformuna Dogecoin (DOGE) desteği ekledi.

DOGE, Kabosu adında gerçek bir Japon Shiba Inu türü köpeğin internet ortamındaki karikatür ve eğlence türü içeriklerinin bir parodisi olarak ortaya çıktı. Aralık 2013 tarihinde tanıtılan DOGE, şu anda Coinmarketcap verilerine göre 331 milyon dolarlık yüksek bir piyasa değerine sahip. Robinhood’un en son yayımladığı blog yazısı ile birlikte DOGE, geçtiğimiz hafta platforma eklenen Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) ile birlikte kripto para platformuna katıldı.

Şu anda piyasada yaklaşık 115 milyar Dogecoin dolaşıyor. Dogecoin’in kaç adet basılabileceğine dair herhangi bir sınırlama getirilemedi. Bu yılın Ocak ayında 1 milyarlık piyasa değerine ulaşmış olduğunu da söylemek gerek. DOGE, Japon yeninden daha değerli olacak gibi görünüyor.

Robinhood bu yılın şubat ayında ilk kullanıcıları için sıfır komisyon ile Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) işlemlerini başlattı. Platform şu anda 17 eyalette, beş kripto parayla işlem yapılmasını ve daha geniş bir kripto para aralığı için gerçek zamanlı piyasa verilerinin desteklenmesini sağlıyor.

Geçtiğimiz ay Bloomberg, Robinhood’un Birleşik Devletler Para Birimi (OCC) bankacılık lisansı almak için “yapıcı” görüşmelerde bulunduğunu bildirdi. Konuyla ilgilenen kaynaklara göre Robinhood, tasarruf hesapları gibi hizmetler sunmak istiyor ve geleneksel bankaları daha iyi faiz oranları ile halihazırda yenmiş bulunuyor. Bloomberg, Haziran ayında kripto para mühendisleri için verilen iş ilanlarının Robinhood’un kendi cüzdanını geliştirdiği yönündeki söylentileri desteklediğini de iddia ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun