reklamı kapat

Ripple’ın Xpring Platformu Yeni Girişimini Duyurdu

Ripple yeni girişimi Developer Reflections'ı tanıttı.
22:00
25 Nisan 2020

Rippleın Xpring platformunun ürün yöneticisi olan Warren Anderson tarafından yapılan bir açıklamaya göre, platform bundan sonra bütün XRP geliştiricilerine kucak açmaya hazırlanıyor. Yapılan duyuruda bütün XRP geliştiricilerinin kat ettikleri yolu Xpring üzerinde bütün XRP topluluğu için yayınlayabilecekleri müjdelendi.

XRP Geliştiricilerine Yönelik Önemli Girişim

Resmi açıklamaya göre, Developer Reflections isimli yeni program Xpring üzerinde önümüzdeki hafta kullanıma sunulacak. Söz konusu programda açık kaynaklı XRP topluluğuna fayda sağlamış olan veya sağlayabilecek konumdaki geliştirmeler yayınlanacak ve bunun bütün XRP ekosistemi ile paylaşılması hedeflenecek.

Özellikle XRP Ledger, Interledger, XRP SDK, XRP API, ripple-lib, XRP CLI ve diğer açık kaynak kodlu ürün ve uygulamaları kullanan geliştiricilerin programa katılabilecekleri belirtildi. Bireylerin Developer Reflections serisine katılmak için bir Google formu doldurması gerekiyor ve ek detaylar aşağıdaki tweet içerisinde yer alıyor.

Ripple genellikle topluluk tarafından XRP kripto para birimini geliştirmek için hiçbir çaba sarf etmediği sebebiyle eleştirilse de bu son gelişme eleştirilerin tam tersinin gerçek olduğunu gösteriyor.

İlgili tweet’in altına gelen bir yorumda ise Ripple’ın Xpring projeleri için boşuna para ve fonlama harcadığına dikkat çekildi ve firma yine eleştirilerin hedefi oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.