X


Ripple’ın Önündeki Engeller Açıklandı: Bu Engeller XRP Fiyatını Etkiliyor Mu?

Ripple CTO’su Ripple’ın önündeki engelleri açıkladı.
18:45
31 Ekim 2020

Ripple’ın baş teknoloji sorumlusu (CTO) David Schwartz, XRP’nin genel kabul görmesi için karşılaştığı engelleri Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımla dile getirdi.

Ripple’ın Önündeki Engeller

Schwartz Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, Ripple topluluğu tarafından XRP’nin gelişimi hakkında yöneltilen sorulara yanıt verdi. XRP Ledger’ın orijinal mimarlarından biri olan Schwartz, bankalar ve finansal hizmetler şirketleri tarafından daha geniş bir şekilde benimsenmesini sağlamak için XRP’nin önündeki başlıca engellere değindi.

Schwartz’a göre XRP, düzenleyici belirsizliklerden, son anda yaşanabilecek sorunlardan ve mevcut bankacılık ortaklarının tepkisinden korkuyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Öte yandan Schwartz, XRP‘nin finansal sistem için nispeten yeni bir ürün olduğunu ve benimsenmenin artması için öncelikle mevcut ortaklıklardaki kullanıcıların XRP’den memnun olması gerektiğini ve sonrasında potansiyel ortaklara bu konuda olumlu görüşler bildirmesi gerektiğini dile getirdi. CTO bu sürecin zaman alacağını da kabul etti. Ayrıca CTO, XRP’nin benimsenme sürecinin yavaş olacağı konusunda da uyarılarda bulundu.

Bunlara ek olarak Ripple yöneticisi J.P. Morgan’ın JPMCoin‘i piyasaya sürmesi hakkında da yorumda bulunarak, bunun kullanımının halihazırdaki  müşterilerle sınırlı olacağını dile getirdi.

Benimsenme ve Ripple Fiyatı

Aslında bir kripto para biriminin benimsenmesi ile fiyatı arasında da ilişki bulunuyor. Çünkü kripto para biriminin benimsenmesi demek söz konusu varlığa talebin artması demek. Talebi artan bir varlığın da doğal olarak fiyatı yükselecektir.

Bunun yanında Ripple’ın her ne kadar çok sayıda kurumsal ortaklığı bulunsa da bazı isimlere göre XRP’de bireysel benimsenme eksikliği bulunuyor olabilir. Buna ek olarak Ripple’ın ürünlerini kullanan her kurumun XRP kullanma gibi bir zorunluluğu olmadığı için XRP benimsenmesinde ve dolayısıyla talebinde düşük seviyeler görülüyor olabilir.

Bunların yanı sıra Ripple son zamanlarda taşınma planları ile de gündeme geliyor. Yukarıda da belirtildiği gibi düzenleyici belirsizlikler sebebiyle San Francisco’daki merkezini farklı bir yere taşımayı düşünen Ripple’ın en iyi lokasyonunun Japonya olabileceği belirtilmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar