X


Ripple’ın Başarısı: Her Şeye Rağmen Son 1 Yılda XRP Satışları İki Kat Arttı!

Ripple’ın birinci çeyrek piyasa raporunda yaptığı açıklamalara göre XRP satışlarında son 1 yıl içinde yüzde 97 artış yaşandı. 
09:15
7 Mayıs 2021

ABD Menkul Kıymetler ve Borsası Komisyonu (SEC) ile devam eden yasal mücadelesine rağmen Blockchain şirketi Ripple, ilk çeyrek için XRP satışlarında %97 artış olduğunu bildirdi.

XRP Satışlarında Artış Var

Ripple, 6 Mayıs’ta birinci çeyrek piyasa raporunu yayınladı ve toplam net satışlarının 2020’nin 4. çeyreğinde 76,27 milyon dolardan, bu yılın ilk çeyreğinde 150,34 milyon dolara çıktığını açıkladı.

Ripple satışlardaki artışın, RippleNet’in işletme sermayesi hizmeti On-Demand Liquidity’e (ODL) yönelik artan talepten kaynaklandığını belirtti ve “XRP satışlarındaki artış, temel ODL müşterilerinin daha derin katılımına bağlanabilir. Ripple, bir yıldan uzun süredir programlı olarak satış yapmadı.” sözlerini kullandı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Firma konuyla ilgili yaptığı açıklamalara şu şekilde devam etti:

Ripple, belirli müşterilerin ODL deneyimini iyileştirmek, ön finansman ihtiyacını ortadan kaldırmak ve anında gerçekleşen küresel ödemeleri mümkün kılmak için artan XRP likiditesi sağlamanın bir parçası olarak ODL’yi ve kilit altyapı ortaklarını desteklemek için satış yapmaya devam etti.

Buna ek olarak CryptoCompare’e göre Ripple‘ın toplam satışları, küresel XRP hacminin sadece %0,07’sini oluşturuyordu.

Ripple ODL Çözümü

Ripple‘a göre ODL, RippleNet müşterilerinin XRP’de üç saniye içinde uluslararası para birimlerine dönüştürülebilecek şekilde anında likidite elde etmesini sağlayarak uluslararası ödemeler için önceden finanse edilmiş hesap tutma ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

Şirket ayrıca, çeyrek boyunca, devasa emanet varlıklarından üç milyar XRP’nin serbest bırakıldığını ancak 2,7 milyar XRP’nin yeni emanet sözleşmelerine geri gönderildiğini bildirdi.

Bazıları XRP’nin son zamanlarda yeniden yükselişe geçmesini, Ripple Labs’in ODL hizmetini Güneydoğu Asya’ya genişletmek için sınır ötesi ödeme şirketi Tranglo’nun %40 hissesini satın almasına bağladı.

Crypto Valley Association podcast’inin sunucusu ve kripto para/Blockchain çözümleri sağlayıcısı Storm Partners’ın yönetici ortağı Sheraz Ahmed, 9 Nisan’da Cointelegraph’a yaptığı açıklamalarda, “XRP’nin yükseliş ivmesi, Ripple’in Asya’nın önde gelen sınır ötesi ödeme işlemcisi Tranglo’daki %40 hissesiyle besleniyor. Ortaklık, şüphesiz Ripple’ın Asya pazarındaki hakimiyetini artıracak.” sözlerini kullandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar