X

Ripple’dan (XRP) Heyecanlandıran Yeni Ortaklık Duyurusu!

Ripple, Japonya ve Filipinler arasında yeni bir İsteğe Bağlı Likidite (ODL) ödeme koridorunun başlatıldığını duyurdu. Böylece, Japonya'da acil bir sorun olan havalelerin daha uygun maliyetli hale getirilmesi bekleniyor.
13:35
28 Temmuz 2021

Dağıtık muhasebe teknolojisi sağlayıcısı Ripple, Japonya ve Filipinler arasında yeni bir On-Demand Liqudity (ODL) ödeme koridorunun başlatıldığını duyurdu.

Havaleleri Daha Uygun Maliyetli Hale Getirecek

Japon finans grubu SBI’nin havale bölümü olan SBI Remit, ortak olarak Filipin kripto borsası Coins.ph’i seçti.

ODL ürünü (önceden “xRapid” olarak biliniyordu) kripto para biriminin likiditesinden yararlanarak ön fon ihtiyacını ortadan kaldırmak için XRP’yi bir köprü para birimi olarak kullanıyor. Böylece, Japonya’da bir sorun olan havalelerin daha uygun maliyetli hale getirilmesi bekleniyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Finansal devin kripto para alım satım iştiraki olan SBI VC Trade, SBI Remit tarafından gönderilen havale taleplerine yanıt vermek için gerekli altyapıyı sağlayacak.

SBI, Ripple ile ortaklığını genişletmeye devam edeceğini söylüyor. SBI Remit’ten Nobuo Ando, koridorun başlatılmasının “sadece başlangıç” olduğunu söylüyor:

ODL’nin Japonya’da piyasaya sürülmesi sadece bir başlangıç ve sadece Filipinler’deki gerçek zamanlı ödemelerin ötesinde, diğer bölgelerinde de finansal inovasyonun bir sonraki aşamaya geçmesini dört gözle bekliyoruz.

Ripple’ın En Büyük Destekçilerinden Birisi

Ripple, Bitcoin’den sonra çıkan diğer altcoin’ler gibi bir kripto para birimidir ve uluslar arası bir ödeme ağıdır. Ripple gibi kripto para birimlerinin çıkış sebeplerini belki de farklı bir açıdan irdelemek gerekiyor. Esasında Blockchain sisteminin deneylerinden biri olan Bitcoin, her ne kadar kimliksiz ve aracı kurumları aradan kaldıracak şekilde para transferleri yapılmasına olanak tanısa da yıllar içinde şahit olduk ki ekosisteminde başlıca sorunlar barındırıyor.

 Bitcoin sonrasında geliştirilen Ripple gibi kripto paraların bu sorunlara çözüm getirmeye çalıştığı; kodlarında gömülü yeni özelliklerle Bitcoin’e alternatif olmak için ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Bununla birlikte Tokyo 2020 Olimpiyatlarına ev sahipliği yapmakta olan Japonya, Ripple için her zaman önemli bir dayanak noktası olmuştur.

Ülke, 2020’nin sonlarında Ripple’ın küresel genel merkezi için en iyi aday olarak ortaya çıktı, ancak şirket, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile yasal savaşının ortasında San Francisco’dan taşınma planını duraklattı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar