X


Ripple’dan Bir Ortaklık Daha! Sınır Ötesi Ödeme Operasyonları Genişliyor

Ripple tarafından yapılan resmi açıklamaya göre Global Miney Express Co. LTD, Tayland'ın en popüler bankası olan Siam Commercial Bank üzerinden RippleNet'e katılacak.
15:26
11 Ağustos 2021

Ripple, dünyanın her yerinden farklı bölgeleri birbirine bağlayarak daha fazla ODL çözümleri sağlamak adına adımlar atmaya devam ediyor. Dev şirket, Güney Kore’nin önde gelen şirketlerinden biri olan GME Havale ile Tayland’a daha hızlı ödeme hizmetleri sunmak için bir ortaklık duyurdu.

Ripple, ODL Adımlarına Devam Ediyor

Ripple tarafından yapılan resmi açıklamaya göre Global Miney Express Co. LTD, Tayland’ın en popüler bankası olan Siam Commercial Bank üzerinden RippleNet’e katılacak. Duyuruda şu değerlendirmeler yapıldı:

SBI Holding ve Ripple arasındaki ortak girişim olan SBI Ripple Asia aracılığıyla kurulan bu ortaklık, Güney Kore’den Tayland’a yapılan ödemeleri hızlandırıp, ölçeklendirecek. Güney Kore lokasyonunda ikamet eden 184.000 Tayland vatandaşı ile Tayland nüfusu, Çin ve Vietnam vatandaşlarından sonra ülkedeki en büyük üçüncü nüfustur.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

RippleNet sınır ötesi ödeme koridorlarında kullandığı en yaygın ürünlerinden biri olan ODL’yi Tayland’a taşımak için hali hazırda birkaç Güney Koreli bankaya ev sahipliği yapıyor. GME Operasyon Direktörü Subash Chandra Poude ortaklık adına şunları kaydetti:

Ripple ile ortaklık anlaşmasına vardık çünkü RippleNet ile 1-2 hafta içinde yeni ülkelere giriş yapabilme imkanına kavuştuk. Bu adım, pazara sunma süresini önemli ölçüde kısalttı ve rakiplerimize kıyasla bize avantaj sağladı.

GME ayrıca Avrupa ve ABD’yi de içeren bölge geneli dahil küresel olarak ek havale koridorları kullanarak erişimini genişletmek adına çalışmalar yürütüyordu.

Ripple Kurumsal Strateji ve Operasyon Sorumlusu Başkan Yardımcısı Emi Yoshikawa, Tayland koridorlarına olan talep doğrultusunda insanların günün her saati para göndermeye ihtiyaç duymasıyla katlanarak arttığını belirtti.

XRP Fiyatı

En popüler kripto para birimlerinden biri olan XRP, gün içerisinde 0.90 dolara yükseldi. XRP, 0.80 dolarlık barajı aşmasının ardından yükselişine ivme kazandırırken hedef büyüttü. Genel piyasa trendini takip eden XRP’de teknik veriler ve uzman görüşleri, artış trendinin devamına işaret ediyor.

XRP fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0.88 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar