reklamı kapat

Ripple Yine Yüklü XRP Transferleri İle Gündemde!

XRP fiyatının düşüş sebebi kurucular mı?
11:00
23 Ağustos 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi XRP, bu yazının kaleme alındığı an itibariyle yükseliş yaşasa da değeri son düşüşten sonra 0,30 doların altına gerilemişti ve hala bu psikolojik destek noktasının üstüne çıkabilmiş sayılmaz.

Bütün kripto para piyasasının ve Bitcoin’in düşüş yaşamasının yanı sıra XRP’yi aşağıya çeken bir başka önemli sebep daha bulunuyor. XRP kripto para biriminin arkasındaki blockchain şirketi Ripple, yine son 24 saat içerisinde yüklü bir XRP transferi yaptı ve bunun hem panik hem de psikolojik baskı oluşturduğu biliniyor.

Kurucular XRP Satmaya Devam Ediyor

2013 yılında projeden ayrılan Ripple kurucu ortağı Jed McCaleb, o tarihten bu yana elindeki XRP’lerin önemli bir kısmını satmakta. Ripple ile anlaşması bulunan McCaleb, buna rağmen son dönemde bu satışlarını önemli ölçüde arttırdı ve Ripple’dan gelen son transfer de bunun bir parçası.

Ripple’ın direkt olarak esi kurucu ortak Jed McCaleb’e 40 milyon XRP, Jed McCaleb’in ise 61 milyon adet XRP gönderdiği ortaya çıktı. Bu da hem Chris Larsen’in hem de Jed McCaleb’in yaklaşık olarak 100 milyon adet XRP satışa çıkarttığını gösteriyor.

XRP fiyatı kısa süre önce Ripple davası hakkında gelen yeni bir haber ile hafif bir sıçrama yaşasa da fiyatın yukarı yönlü hareketinin önündeki en büyük engelin hala kurucuların satış baskısı olduğu bilinen bir gerçek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.