X


Ripple (XRP) Yatırımcıları Spark Tokenlerini Almak İçin Bu Adımları Uygulamalı

XRP yatırımcılar için beklenen gün geldi.
11:51
11 Aralık 2020

Ripple (XRP) yatırımcıları için beklenen gün geldi ve şu an için neredeyse her XRP yatırımcısının aklında Flare Network var. Ripple ekosisteminin bir parçası olan ve Ripple Labs tarafından desteklenen Flare Networks, kendi kripto para birimini de buna karşılık vermek için XRP yatırımcılarına dağıtıyor.

XRP İçin Büyük Gün

Aslında neredeyse aylardır bilinen bu gelişme, XRP yatırımcıları için pozitif bir hareket yarattı ve fiyat 0,82 dolara kadar iğne attı. Ethereum ağına benzer bir işlevi XRP ağı tabanlı oluşturacak olan Flare Network, SPARK tokenlerini de ücretsiz olarak XRP yatırımcılarına dağıtacağını belirtip aslında bütün sektörün gündemine oturdu.

xrp spark

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Peki XRP yatırımcıları SPARK tokenlerini almak için tam olarak ne yapmalı? Aslında yapılacak ilk şey kripto para borsalarına veya airdrop destekleyen diğer platformlara XRP göndermek olarak açıklanabilir.

Spark Airdrop İçin Ne Yapmak Gerekiyor?

Bunun devamında ise kontrol edilecek noktalar ve atılacak adımlar şu şekilde sıralanıyor:

  • Borsanızın veya XRP fonlarınızın bulunduğu platformun airdrop destekleyip desteklemediğine bakın.
  • XRP yatırımcılarının 12 Aralık TSİ 03.00 itibarıyla fonlarını kullanmıyor olmaları gerekiyor. Yani hiçbir şekilde alış veya satış emri girilmemeli.
  • Binance gibi önde gelen borsalar, herhangi bir emir girilen fonların airdropa dahil edilmeyeceğini vurguladı.
  • Bugün birçok kripto para borsası XRP işlemlerini kapatacak ve XRP fonlarının ekran görüntüsünü çekecek.
  • Bunun devamında ise bütün işlemleri destekleyen borsalar halledecek.
  • XRP yatırımcıları ise kısım kısım FLR token airdropundan faydalanacak.

XRP Fiyatı Çakılabilir

XRP/USD işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,55 dolardan işlem görüyor. XRP fiyatının şu sıralar tamamen Bitcoin kaynaklı sert düşüşler yaşadığı söylenebilir. Ancak airdrop tarihinin yaklaşması ve buna yönelik heyecanın azalması, kesinlikle XRP yatırımcıları için alarm çanlarının çalmasına neden oluyor.

Eğer XRP fiyatı ilgili airdrop sonrasında sert bir şekilde düşmeye başlarsa panik ile beraber bireysel yatırımcılar da ellerindeki fonları satmaya başlayabilir. Bu satış tahmin edileceği gibi XRP fiyatını ralli öncesi konumuna yani 0,30 dolar altına kadar çekme potansiyeline sahip. Ancak balinaların satış yapmaması, XRP fiyatını ayakta tutmaya ve FOMO oluşturmaya yetebilir.

XRP fiyatının hangi yönü seçeceği ise 24 saat sonra belli olacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar