Reklam

Ripple (XRP) ve MoneyGram’dan Önemli XRP Açıklaması

MoneyGram CEO'su, Ripple'ı övdü.
20:11
17 Aralık 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyanın en büyük blockchain şirketlerinden olan Ripple, 2019 yılının sonlarında dünyanın kendi alanında en büyüklerinden MoneyGram ile ortaklık imzaladı. ABD’nin ve dünyanın en büyük havale ile ödeme şirketlerinden olan MoneyGram, bu ortaklık sayesinde milyonlarca dolarlık ödeme aldı ve bunların çoğu XRP ile yapıldı. Ripple ise tam olarak bu sebepten çok fazla eleştirildi. Ancak görünüşe göre işler sonunda XRP yatırımcılarının istediği gibi gitmeye başladı.

MoneyGram CEO’sundan Ripple Övgüsü

MoneyGram CEO’su ve Başkanı Alex Holmes, kısa süre önce gerçekleştirdiği bir röportajda MoneyGram ile Ripple’ın attığı önemli adımlara dikkat çekti. CNN’e konuşan Alex Holmes, ortaklığın 18. ayı dolarken yeni online müşteri sayısında %140, uygulama kullanımı konusunda ise %220 artış elde edildiğini belirtti. Ödeme şirketi buna ek olarak 11 ay boyunca üst üste üç haneli sınır ötesi ödeme büyümesi elde ettiklerini de ifade etti.

moneygram

MoneyGram’in tanınırlığı ve para transfer uygulaması, Ripple’ın blockchain tabanlı altyapısı ve XRP ile birleşince kesinlikle böyle bir sonuç kaçınılmaz oluyor. Şirket, pandemi süresince bile büyüme elde ettiklerini vurgulayarak, Ripple ortaklığının hem kendilerine hem de Ripple’a yaradığını  vurguladı.

Kullanıcıların Sayısı Devamlı Artıyor

Holmes, kullanıcılardan gelen artan talebin, gerçek zamanlı olarak aktarıldığını ve bunların üzerinden gelir elde edildiğini vurguladı. Şirket bu sayede hem Ripple’a likidite sağlıyor hem de ortaklığın büyümesini destekliyor. MoneyGram CEO’su bunlara ek olarak iki şirketin Ripple altyapısı ile ODL koridorlarında büyük bir etkinleşim görüldüğünü belirtti. Milyarlarca dolarlık XRP’nin transfer edildiği ODL koridoru, MoneyGram’ın ismi ile bir nebze daha büyüdü.

Ripple’ın blockchain teknolojisi sayesinde inanılmaz işler başardığını belirten Holmes, bunun daha da gelişeceğini ve şirketin adının duyulacağını ifade etti. Geçtiğimiz yıl toplam değerlemesi 10 milyar doların üzerine çıkan Ripple, zaten ABD içerisinde kendisini kanıtladı. Ancak firmanın küresel çapta da kendi alanının yıldızlarından birisi olmaya başladığı görülüyor.

XRP Fiyatı da Harekete Geçti

Ripple’n alanındaki başarısını arttırması, bunun iş modelini de XRP tabanlı olmaktan kurtarabilir. Bunun yapılan yüklü XRP satışlarını da engelleyeceği tahmin edilmekte. XRP fiyatı ise bu olumlu gelişmenin yanı sıra Bitcoin fiyat yükselişi sayesinde 0,56 dolara kadar yükseldi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar