X

Ripple (XRP) ve Ethereum (ETH) Fiyatı Uçuşa Geçti: Ünlü Fon Yöneticisi Durumu Yorumladı

Dan Morehead, XRP ve ETH hakkında umut veren açıklamalarda bulundu.
19:40
17 Aralık 2020

Bitcoin (BTC) fiyatının 2 gün üst üste bütün rekorları altüst etmesinden sonra sıra şimdi altcoinlere gelmiş gibi gözüküyor. Özellikle top 10 içerisinde yer alan bazı altcoinlerin Bitcoin’den geri kalmayacak bir şekilde yükseldiği görülse de bütün analistler beklenen asıl rallinin henüz kendini belli etmediğini düşünüyor.

XRP ve ETH Yükselişe Geçti

XRP fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla %20’ye yakın yükseliş elde ederek yeniden 0,62 dolar seviyesine kadar geldi. XRP fiyatının 0,45 dolar noktasından buralara gelmesi kesinlikle etkileyici ancak rallinin devam edeceğini belirten uzmanların sayısı da günden güne artıyor. Kripto para sektörünün en büyük fonlarından birisi olan Pantera Capital’in CEO’su hem XRP hem ETH için tam olarak buna benzer bir açıklama yaptı.

Dan Morehead, yakın zamanda yaptığı röportajında şu an için yatırım yapılabilecek kripto paraların en azından kurumsal yatırımcılar için sınırlı olduğunu belirtti. Ünlü CEO, “diğer kripto paralar” olarak tanımladığı altcoinlerin, dijital altın olarak tanımladığı Bitcoin’i geçeceğini düşünüyor. Şu an boğa piyasasında olduğumuzu belirten Morehead, Bitcoin’in piyasa hakimiyeti ne kadar düşerse rallinin o kadar güçlü olacağını belirtti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Morehead, BTC’den Çok ETH ve XRP’ye Güveniyor

Tecrübeli isim bundan iki yıl önce BTC fiyatı zirve yaptığında piyasa hakimiyetinin %70’i gördüğünü belirtti. Ancak Morehead’e göre yakında piyasa hakimiyetinde sert bir düşüş görülecek ve “altcoinler lider kripto para birimi Bitcoin’i geride bırakacak.”

Pantera Capital, Ethereum’u Ethereum 2.0’ye geçiş esnasında da tam olarak destekleyen kurumlar arasında yer aldı. Proof-of-Work konsensüs yapısından Proof-of-Stake konsensüs yapısına geçen Ethereum, ağın verimliliğini önemli ölçüde arttırmayı planlıyor. Buna katkı sağlayan Pantera da söz konusu yükselişten en çok fayda elde edebilecek kurumlardan birisi.

Ripple’ın Ödeme Koridoru Çok Kritik

Ünlü CEO bunun yanı sıra XRP’nin sınır ötesi kullanımına dikkat çekti. Morehead’e göre Ripple’ın ortaya koyduğu çözümler ve XRP’nin sahip olduğu kullanım alanı fiyatı çok üst seviyelere taşıyabilir. Morehead, ABD ve Meksika arasındaki havale koridorunun %10’una yani yaklaşık 2,5 milyar dolara Ripple’ın aracılık ettiğini belirtti.

ripple

Tecrübeli CEO’nun en net açıklaması ise XRP ve ETH fiyatlarının yükseliş oranı açısından Bitcoin’i geride bırakabileceği oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar