X

Ripple (XRP), SEC Davasının Ortasında Çok Önemli İki İsmi Bünyesine Kattı!

Ripple kendileri adına çok önemli sayılacak iki ismi bünyesine kattı. Rosa Gumataotao Rios ve Kristina Campbell artık Ripple ekibinde.
09:16
5 Mayıs 2021

Ripple son dönemlerde genellikle ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun yasadışı menkul kıymet satmak sebebiyle kendilerine açtığı dava ile gündeme geliyor. Ancak yapılan son açıklamalara göre Ripple, bu konudan bağımsız olarak önemli bir adım attı.

Şirketin Yeni Üyeleri

Ripple’ın yaptığı açıklamalara göre firma, yeni bir CFO atadı ve eski bir ABD Haznedarını Yönetim Kurulu’na dahil etti. Ripple web sitesinde yapılan resmi bir açıklamada, Amerika Birleşik Devletleri 43. Haznedarı Rosa “Rosie” Gumataotao Rios’un Ripple Yönetim Kurulu’na katıldığı ve Kristina Campbell’in Finans Direktörü olarak göreve başladığı ifade ediliyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ise konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Bu iki istisnai lider, şirket için çok önemli bir zamanda Ripple’a katılıyor. Rosie’nin kamu ve özel sektördeki deneyimi, özellikle bu süre zarfında, kripto endüstrisinin geleceğini tanımlamak için çalışırken Ripple’a paha biçilmez bir bakış açısı sağlıyor.” sözlerini kullandı.

Garlinghouse yeni CFO ile ilgili de “Kristina’nın hızla ivme kazanan işletmelerde kapsamlı bilgi birikimini eklemek hiç de kolay değildi. Hızlı uluslararası büyümemize devam ederken ve ABD’de yasal düzenlemelerin netliğini savunurken onları takımda bulundurduğumuz için son derece şanslıyız.” açıklamasını yaptı.

“Ripple İyi Örneklerden Biri”

Rios yeni görevi ile ilgili yaptığı açıklamalarda,  Ripple’ın kripto para biriminin küresel olarak ödemeleri kolaylaştırması için önemli ve meşru bir rolde nasıl kullanılacağına dair en iyi örneklerden biri olduğunu dile getirdi. Kariyerini, durgun süreçlere yeni ve yenilikçi çözümler getirmeyi gerektiren finansal katılım ve yetkilendirmeye adadığını ifade eden Rios, Blockchain’in ve kripto paraların gelecekteki küresel finansal sistemlerin temelini oluşturacağını ifade etti.

Campbell ise konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Ripple, küresel ödemeleri henüz tanımlanmamış şekillerde iyileştirmek için benzersiz bir konuma sahip ve bu çözümün bir parçası olmaktan heyecan duyuyorum.” sözlerini kullandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar