X


Ripple (XRP) Geri Dönüyor: XRP Yorumlarına Göre Bu Seviyeler Dikkat Çekiyor!

XRP fiyatı yeniden toparlanıyor!
08:49
7 Ocak 2021

Ripple Labs’a vurulan bütün darbelere rağmen XRP fiyatının dip noktadan yeniden yükselişe geçtiği görülüyor. Aralık 2020 tarihi Ripple ve özellikle XRP için bir hayli zor geçti. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından Ripple Labs’a açılan dava, XRP fiyatının çakılmasına yol açtı.

XRP İçin Kötü Haberler Bitti

Ripple’a açılan davanın devamında birçok kripto para borsasının XRP’yi delist etme haberi aslında fiyatın düşüşüne katkı sağladı. Aralık ayı ortalarında 0,64 dolar olan XRP fiyatı birkaç hafta içerisinde 0,20 doların altına geriledi. Ancak XRP fiyatı son dönemde tutunma sinyalleri verdi ve 0,20 doları kendine destek yaptı.

2021 yılının ilk haftasında %37 gibi önemli bir artış elde eden XRP, 0,30 dolar seviyesini gördü. Son 24 saat içerisinde %31 artış yakalayan XRP, şu an yatırımcılara geri dönüş sinyalleri veriyor. Bu yükselişin sebebine dair ise sektörde hiçbir yeni haber yok. SEC davası hala devam ediyor ve Ripple’ın ilk duruşmada alınacak karara göre yine kötü duruma düşmesi muhtemel.

XRP Fiyatı Neden Yükseliyor?

Quantum Economics kurucusu Mati Greenspan ise konu hakkında yaptığı açıklamada XRP’nin performansının bir haber veya yenilik beklentisinden değil, direkt olarak piyasanın gidişatından kaynaklandığını belirtti. Greenspan, birçok kripto para borsası XRP alım satımını durdursa da bunun hala Binance Global gibi borsalarda desteklendiğini ve hacmin buralara kaydığını ifade etti.,

Ripple Anlaşmaya Varabilir

XRP fiyatı bu yükseliş ile beraber yeniden en büyük dördüncü kripto para birimi konumuna yükseldi. XRP’nin eski konumu olan üçüncülüğe yükselmesi için ise en az %100 bir yükseliş yakalaması gerekiyor. Bunun gerçekleşmesi için ya davanın ilk duruşmasından olumlu bir haberin, ya da Ripple’ın SEC ile anlaşmaya gittiğinin duyulması gerekiyor. XRP/USD işlem çiftinin 0,33 dolar direncini kırması ise yükselişine hız katabilir.

XRP yatırımcılarının üst üste gelen kötü haberlerden sonra ellerindeki fonların çoğunu sattığı, satış yapmayanların ise sadık XRP yatırımcısı olduğu biliniyor. Bu da an itibarıyla nasıl kötü haber gelirse gelsin XRP fiyatının daha önce test edip altına inmediği 0,17 doların çok da altına gidemeyeceğini gösteriyor. Belki de XRP yatırımcılarının alımlarını arttırmalarının temel sebebi bu olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar