X


Ripple (XRP) Fiyatı Nereye Kadar Düşecek? 0,18 Dolar Görüldü!

XRP fiyatının düşüşü son hız sürüyor.
15:02
29 Aralık 2020

XRP yatırımcıları gelen her yeni kötü haber ile dip noktanın görüldüğünü düşünse de düşüş bir türlü tam olarak durmadı. XRP/USD işlem çiftinin son 24 saat içerisinde %35 değer kaybetmesi, şu an için XRP adına net bir dip tahmini yapılamayacağını ortaya koymakta.

XRP Fiyatı 0,19 Dolar Desteğinde

XRP/USD işlem çifti birçok kripto para borsasında 0,19 doların altına geriledi ve kısa süreliğine de olsa 0,18 dolar noktası test edildi. XRP için kritik destek noktalarından birisi olduğu bilinen 0,18 doların altına inilmesi, kesinlikle XRP yatırımcıları için büyük bir felaketi tetikleyebilir. Ancak fiyatın son birkaç saattir 0,18 dolar ile 0,195 dolar arasında gidip gelmesi, buradaki destek noktasının direndiğini gösteriyor.

xrp

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

XRP yatırımcıları dün gece gelen Coinbase delist haberi ile oldukça kötü bir sabaha uyandı ve uzmanlar bu düşüşün 0,11 doları beraberinde getirebileceğini vurguladı. 0,11 dolar şu an için uzak bir ihtimal gibi gözükse de kripto para sektöründe her an her şeyin olabileceği unutulmamalı.

XRP, 3 Yıl Sonra En Kötü Seviyeyi Test Edebilir

Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto parƒa birimi gelen ilk dava haberi ile üçüncülüğü kaybederken 0,11 dolara gerilemesi durumunda dördüncülüğü de kaybedip beşinci sıraya düşebilir. Bu durum 3 yıldır görülmeyen oldukça nadir bir gelişme olarak yorumlanıyor.

XRP fiyatının 0,11 doların altına inmesi durumunda ise yıllardır test edilmeyen destek noktalarından 0,09 doların test edilmesi muhtemel. Altcoin rallisi ise 3,30 dolara kadar çıkan ve kısa süre önce 0,77 doları, Coinbase borsasında ise 0,90 doları gören XRP’nin an itibarıyla yaşadığı kırılma kesinlikle yeni giren yatırımcılara bir uyarı olabilir.

Bütün Kripto Paralar Düşüşte

Aslında XRP fiyatının yaşadığı bu düşüş sadece tek bir altcoine özgü değil. BTC de dahil şu an kripto para piyasasının genelinde sert bir düşüş yaşanıyor ve birkaç gün önce yaşanan yükselişin düzeltmesi gerçekleşiyor. Ancak birkaç gün öncenin yükselişine de katılamayan XRP’nin bu düzeltme nedeniyle dibin de dibine ilerlemesi yatırımcıları endişelendirmekte.

XRP’nin toplam piyasa değerinin 1 milyar dolarlık daha gerilemesi, LTC’nin dördüncülüğe yükselmesini sağlayacaktır. Bu esnada bütün kripto para yatırımcıları ise Binance borsasından gelecek kötü habere odaklandı ve bunun gelmesi 0,11 doların altına gidişatı hızlandırabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar