Reklam

Ripple (XRP) Davasında Yeni Gelişme! SEC Yeni Bir Taleple Geldi!

Ripple, SEC davası tam bir kör düğüme döndü. Dava ne zaman sonuçlanacak?
19:06
10 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Amerika’da Noel tatili yaklaşıyor fakat Ripple ve SEC mücadelesine tam gaz devam ediyor. Bu yıl bitmeyeceği kesinleşen davanın önümüzdeki yılın ikinci çeyreği içinde tamamlanması umuluyor. Borsa listelemelerinde ve yeni yatırımı çekmede sadece bu davadan dolayı bile ciddi baskı gören Ripple (XRP), davanın sonuçlanmasıyla birlikte büyük bir dertten de kurtulmuş olacak.

Ripple Davasında Yeni Gelişmeler

SEC, bir şirketin “belirli” bir karar veya karar verme süreciyle ilgili belgelerini mahkeme salonunda bile koruyan müzakere süreci ayrıcalığıyla ilgili konuştu. DPP olarak bilinen bu koruma SEC’in ana gündem maddesiydi.

“Gizli belgelerin tümü tanımlanmış bir karar veya karar verme süreciyle bağlantılı olduğundan, DPP hepsini ifşa edilmekten koruyor. Ayrıca, NRDC [mahkeme davası], SEC’in konuşmaların içeriği ve diğer kamuya açık iletişimlerle ilgili iç iletişimlerinin DPP tarafından korunan “mesajlaşma kayıtları” olduğunu göstermektedir”.

Yani SEC daha önce talep ettiği Ripple hakkındaki özel belgelerin mahkemeye getirilmesinde ısrarcı davranıyor. SEC örnek olarak emsal bir karara değindi. Doğal Kaynakları Savunma Konseyi [NRDC] ve ABD Çevre Koruma Ajansı [EPA] arasındaki davayla ilgili olarak, Birleşik Devletler İkinci Bölge Temyiz Mahkemesi, EPA’nın bazı politika belgelerini göstermesi gerekmediğine karar verdi. Mahkeme ayrıca, DPP’nin söz konusu politikaların iletilmesiyle ilgili personel mesajlarına başvurduğuna karar verdi. Şimdi, SEC bu okumayı, dava sırasında bir tartışma kaynağı olan Hinman Konuşması ile ilgili iletişimini koruma hakkını savunmak için kullanıyor.

Ripple ise SEC’in şimdiye kadar elde ettiği belgeleri karar verme sürecinde nasıl kullandığını tek tek açıklamasını istiyor. Yani Ripple davası aynı kör düğümünde yoluna devam ediyor.

Ripple (XRP) Fiyatı

XRP kritik destek bölgesi olan 0,81 doları korumaya çabalıyor. Fiyat geçtiğimiz günlerdeki düşüşte 0,6 dolara kadar gevşemişti. IRS halen nötr bölgenin altında ve ayılar güçlü görünüyor. MACD negatif ve hareketli ortalamaların tamamı düşüşe işaret ediyor.

Hafta sonu için Bitcoin’in durumu XRP fiyatında da belirleyici olacaktır. Zayıf hacimli hafta sonlarına alıştık, eğer bu süreçte ciddi bir baskı görmezsek Bitcoin, 15 Aralık toplantısına kadar bu aralıkta konsolide olmaya devam eder ve XRP daha büyük dipler yapmaktan kurtulur.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar