X


Ripple-SEC Davasına 10 Gün Kaldı: XRP Teknik Göstergeleri Güçlü!

XRP 0,5 dolarlık önemli seviyenin üzerinde.
08:06
12 Şubat 2021

Piyasa değeri bakımından en büyük beşinci kripto para birimi olan Ripple (XRP) 0,50 dolarlık önemli seviyenin üzerine yükselerek 0,35 dolarlık destek seviyesinin güçlü bir şekilde kalmasını sağladı.

Ripple Mücadeleye Devam Ediyor

Her ne kadar Ripple şu anda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından açılan dava ile uğraşıyor olsa da XRP token kripto para piyasasındaki yerini korumak ve mevcut boğa piyasasına ayak uydurmak için büyük çaba harcıyor. Bununla birlikte şu an için XRP’nin piyasa değeri bakımından ilk onda yer alan kripto paralardan hala düşük performansla ilerlediğini de hatırlatmak gerekiyor.

Yazının kaleme alındığı an itibariyle 0,54 dolardan işlem gören XRP’nin son 24 saat içinde de yüzde 7’nin üzerinde artış yaşadığı görülüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

XRP Fiyat Beklentisi

Ripple’ın şu an için 0,5 doların üzerinde seyretmesi özellikle önemli bir nokta olarak değerlendiriliyor. Çünkü son birkaç gün içinde XRP 0,5 dolarlık önemli direnci kırmak için çaba sarfediyordu ve bu konuda başarılı olmuş gibi görünüyor.

Bunlara ek olarak yapılan açıklamalara göre XRP Moving Average Convergence (MACD) göstergesi pozitif bölgede ilerliyor ve bu da teknik anlamda XRP’nin güç kazanmasını sağlıyor. Ayrıca analistler, MACD çizgisinin XRP’nin müthiş bir yükseliş dürtüsüne sahip olduğunu düşündüren sinyal çizgisinin üzerinde durduğunu ifade ediyor.

0,75 Dolarlık Seviye

XRP fiyatının yeniden bu yıl içindeki en yüksek seviyesi olan 0,75 dolarlık seviyeye ulaşabilmesi için çok daha güçlü kalması gerektiği düşünülüyor. Özellikle SEC-XRP davasının ilk görüşme tarihi olan 22 Şubat’ta yapılacak olan açıklamaların fiyat üzerinde büyük etkiye sahip olacağı düşünülüyor.

Bu sebeple yatırımcılar ve analistler büyük alış ya da satış yapmadan önce bu tarihi bekliyor gibi görünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar