reklamı kapat

Ripple Ortağı Yatırımcılara İyi Haberi Verdi

Ripple ortağı Forte'den önemli ortaklık açıklaması geldi.
10:00
25 Mart 2020

Çalkantılı günlerden geçilen bu zamanda ortaklıklara dayalı bir iş modeline sahip olan Ripple’ın destekçileri durgunluk nedeniyle ciddi endişeye sahipler. Rippleın kripto para birimi XRP de bu ortaklıkların sayısı ve ortakların ödemeler için XRP kullanıp kullanmamasına göre değişebiliyor.

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle kritik direnç noktası olan 0,16 doların üstüne çıkan XRP, yeni ortaklık duyurusu ile bu yükselişini daha da sağlamlaştırabilir.

Ripple ortaklarından olan Forte yeni yayınladığı bir duyurusunda beş oyun geliştirici firmanın daha blockchain tabanlı platformundan yararlanacağını belirtti. Söz konusu blockchain platformu hem mobil hem de bilgisayar tabanlı oyunlar geliştirilmesi için altyapı oluşturuyor.

Blockchain Tabanlı Oyun Sektörü Genişliyor

Ripple ortağı olan Forte’nin ortaklık imzaladığı yeni firmalar Hi-Rez Studio, Magmic, Netmarble, nWay ve DECA Games olarak açıklandı. Hi-Rez Studios son yılların popüler oyunu Smite’ın, Netmarble firması Marble Future Fight’ın, nWay firması Power Rangers: Battle for the Grid’in, Magmic ise Simple Spades’in üretici firması konumunda.

Forte daha önceki ortaklıklarında da Other Ocean, Disruptor Beam ve Kongregate firmaları ile bir araya gelmişti. Forte ve Ripple geçtiğimiz yıl blockchain tabanlı oyun üreten geliştiricilere yatırım yapmak için 100 milyon dolarlık bir fon oluşturdu. Ripple yöneticileri geleceğin blockchain tabanlı oyun sektöründe olduğunu düşünüyorlar ve bu alana ciddi yatırım yapmaya başladılar.

Ripple’ın ortağı Forte’nin yanı sıra, Ripple bundan kısa süre önce de yeni bir ortaklık duyurusunda bulunmuş ve piyasaya can vermişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun
ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.