reklamı kapat

Ripple, Kovid-19 Salgınına Karşı Sessiz Kalmadı!

Kovid-19 salgınına karşı bir hamle de Ripple'dan geldi.
17:00
26 Mart 2020

Kovid-19 salgını Türkiye‘de olduğu gibi bütün dünyada etkisini ve kapsamını arttırmaya devam ediyor. Salgınla ilgili yaşanan panik kripto para piyasaları da dahil olmak üzere birçok finans piyasasının altüst etti ve tarihi düşüşler yaşamalarına yol açtı.

Kripto para sektörü bu salgından en çok etkilenen ve en sert düşen sektörlerden birisi olsa da, sektörün bileşenleri buna karşı savaş açtığını duyurmaya devam ediyorlar. Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi XRP’nin arkasındaki blockchain firması Ripple, yardım duyurusunda bulunan en güncel firmalardan oldu.

Ripple da Kovid-19’a Karşı Harekete Geçti

Ripple tarafından yapılan duyuruda San Francisco merkezli kar amacı gütmeyen bir kuruma 200.000 dolarlık bağış yapılacağı belirtildi. ABD salgından en çok etkilenen ülkelerin arasında yer alıyor ve salgının ana üssünün artık ABD haline geldiği belirtiliyor.

Bu sebeple Ripple’ın hem San Francisco merkezli bir firma olması hem de durumdan en kötü etkilenen bölgelerden birisi konumunda olması nedeniyle Tipping Point Community‘e bağış yapması oldukça makul bir karar gibi duruyor.

Aslında sadece Ripple değil, başka kripto para şirketleri de salgına karşı harekete geçti. Bundan aylar önce Binance ve Huobi kripto para borsaları Wuhan’a milyonlarca dolarlık yardımda bulunmuşlardı. Buna ek olarak Binance geçtiğimiz günlerde yeni bir duyuru yaptı ve Kovid-19’a karşı 5 milyon dolarlık paket açıkladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun
ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.