X


Ripple Fiyatı: XRP Bıçak Sırtında Geziniyor, Sonraki Hamle Hangi Yöne Olacak?

Ripple fiyatının çok kritik seviyelerde olduğu düşünülüyor.
08:14
28 Ocak 2021

Piyasa değeri bakımından en büyük 5. kripto para birimi ve son zamanlarda ard arda açılan davalar ile başı dertte olan Blockchain devi Ripple’ın token’ı XRP’nin oldukça kritik bir seviyede seyrettiği görülüyor. XRP’nin bu noktada sonra aşağı yönlü yapacağı hareketin bir felaket habercisi olabileceği düşünülüyor.

XRP’de Kritik Seviyeler

Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,25 dolar bandında işlem gören XRP, dün 0,25 dolardaki desteği kaybederek 0,24 doların alt sınırına kadar geriledi. 0,2438 dolara kadar süren düşüşten sonra toparlanma yaşanmış olsa da analistler bu seviyenin kırılmış olmasının negatife işaret ettiğini düşünüyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bir çok analiste göre XRP’de 0,25 dolarlık önemli seviyenin altının görülmüş olması, 0,21 dolara doğru düşüşe işaret ediyor olabilir. Bunlara ek olarak Ekim ve Aralık 2020’de 0,20 doların bir mıknatıs etkisi yarattığı ve 0,21 dolardan sonra hızlı bir şekilde 0,20 doların altı ve sonrasında 0,17 dolara kadar derinleşen bir düşüş yaşanma ihtimali olduğu düşünülüyor.

Yükseliş Seviyeleri

Her ne kadar şu an için XRP’de tablo iç karartıcı görünse de bazı analistler XRP’nin hala yükseliş eğilimi içine girebileceğini düşünüyor. Eğer piyasa hacmi bakımından en büyük 5. kripto para birimi 0,2555 doların üzerinde kalmayı başarırsa kısa vadede 0,29 dolarlık seviyenin görülebileceği düşünülüyor. Ripple’ın 0,29 dolardaki direnci kırmasının ise 0,3080 dolarlık başka bir direnci ortaya çıkaracak.

Hatta analistlere göre 0,30 dolar bandında direnç çok güçlü ve bu direncin kırılması XRP’de yeniden boğaların kontrolü ele aldığını gösterebilir ve bu noktadan sonra 0,36 dolar doğru bir yükseliş grafiği başlayabilir.

DOT, XRP ve ADA

Polkadot (DOT) son zamanlarda sergilediği fiyat hareketi ile XRP’yi piyasa değeri bakımından geride bırakarak 4. en büyük kripto konumuna yükseldi. Sıralamada şu anda Cardano (ADA) XRP’nin hemen altın bulunuyor ve iki kripto para birimi arasında çok büyük bir fark yok.

Dolayısıyla eğer ADA bir yükseliş yaşarken XRP yerinde sayarsa ya da düşüşe geçerse Cardano, piyasa hacmi sıralamasında XRP’yi geride bırakabilir. Cardano ile ilgili detaylı bilgilere “Cardano Nedir?” metnimizden ulaşabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar