reklamı kapat

Riple CEO’su XRP Dolandırıcılarına Çok Sert Çıktı!

21:00
26 Mart 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi Ripple‘ın (XRP) yatırımcıları geçtiğimiz ay içerisinde yine dolandırıcıların hedefinde kaldı ve milyonlarca XRP çalındı.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse da SPQR Media‘nın kurucu ortağı ve Ripple destekçisi tarafından bu konu hakkında uyarıldı ve işler tam olarak burada koptu. Ripple CEO’su Twitter üzerinden yaptığı açıklamada adeta ateş püskürdü ve “yeter!” diyerek dolandırıcıları öfke kustu.

Garlinghouse, Sosyal Medya Platformlarına Kızdı

Söz konusu XRP dolandırıcılığı aslında Garlinghouse’ın adını kullanarak açılan bir YouTube hesabı aracılığıyla yapıldı. Dolandırıcıların airdrop yalanı ile 1,4 milyon adet XRP çaldığı ve binlerce XRP yatırımcısının mağdur edildiği tahmin ediliyor. Brad Garlinghouse ise insanların özellikle zor bir durum yaşanan şu günlerde dolandırıcıların hedefi olmasının etik dışı bir durum olduğunu vurguladı.

CEO, böyle durumlarda dolandırıcıların değil, bunlara sebep olan sosyal medya platformlarının sorumlu tutulması gerektiğinin altını çizerek YouTube’a aba altından soba gösterdi.

YouTube henüz konu hakkında bir açıklama yapmasa da her yıl milyonlarca kripto para biriminin sosyal medya platformları aracılığıyla çalınması Brad Garlinghouse’ın bir nebze haklı olduğunu gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun
ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.