X


Rekor Sonrası AVAX Düşüyor, ETH’da Baskı Artıyor: Fiyatlar Nereden Geri Dönecek?

Dün rekor kıran Avalanche (AVAX) bugün piyasaya ayak uydurdu. Öte yandan ETH’un da Bitcoin’i takipte olduğu görülüyor.
12:16
13 Eylül 2021

Son zamanlarda her gün farklı bir kripto para biriminin ilgi çektiğini ve piyasadan bağımsız hareketler sergilediğini görüyoruz. Son olarak Avalanche (AVAX) piyasada düşüş hakimken dün rekor kırdı. Ancak Ethereum gibi kripto para birimlerinin de Bitcoin’i takipte olduğunu belirtmek gerekiyor.

AVAX’da Rekor Sonrası Destek

Avalanche fiyatı dün 64,87 dolar ile kendisine yeni bir rekor seviye belirlese de sonrasında piyasaya uyum sağladı ve düşüşe geçti. Grafiklere göre AVAX fiyatı son 24 saat içinde %15 değer kaybetti. Ancak yine de bir ay önceki rakamlara göre hala AVAX’ın yüzde %188 daha daha yüksek seviyelerde işlem gördüğü ifade edilebilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Analistlerin açıklamalarına göre rekor görüldükten sonra AVAX’ta bu tarz bir düzeltmenin yaşanması oldukça normal. Şu an için AVAX fiyatında 48 dolar önemli bir destek olarak işlem görüyor ve bazı analistler bu seviyede ciddi bir alım baskısı yaşanabileceğini ifade ediyor.

Ethereum, Bitcoin’i Takipte

Her ne kadar zaman zaman BTC’den daha iyi performans gösterse de ETH’un genel itibari ile lider kripto para birimini takip ettiği ifade edilebilir. Yaşanan son geri çekilme ile yaklaşık olarak son 24 saatte %6,6 değer kaybeden Ethereum fiyatı 3.200 dolarlık önemli seviyenin üzerinde kalmak için çabalıyor.

Buna ek olarak piyasada geri çekilmenin devam etmesi halinde ETH’un 3.000 dolar bandında destek bulacağı ve buradan yükselişe geçeceği düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar