X


Raoul Pal’dan Uzun Vadeli Beklenti: Kripto Para Birimlerinin Toplam Piyasa Değeri, 2030 Yılında Bu Seviyelere Ulaşabilir mi?

Real Vision'ın CEO'su Raoul Pal, kripto varlıkların 2030 yılına kadar 250 trilyon dolarlık bir değere ulaşabileceğini söyledi.
09:45
6 Ocak 2022

Real Vision’ın CEO’su Raoul Pal, kripto para birimlerinin halihazırda 2,2 trilyon dolarlık toplam piyasa değerinin, 2030 yılına kadar 100 kattan fazla bir artış ile 250 trilyon dolara kadar yükselebileceğini dile getirdi.

Raoul Pal, Kripto Varlıkları Diğer Piyasalar ile Karşılaştırdı

Yeni bir Podcast yayınında kripto varlıkların artan benimsemesine dikkat çeken Pal, mevcut durumun ilerleyen yıllarda da devam etmesi durumunda, kripto varlıkların küresel piyasa değerinde 100 katlık bir artışın mümkün olabileceğini söyledi. Raoul Pal, hisse senetleri, tahviller ve gayrimenkul gibi varlık sınıfları arasında çeşitli karşılaştırmalar yaptı ve bu piyasaların 250-350 trilyon dolar arasında bir değere sahip olduğunu belirtti.

“Bence kripto para birimlerinin 250 trilyon dolarlık bir varlık sınıfı olması için makul bir şans var ki burada 100 katlık bir artış söz konusu.”

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Pal, kripto varlıkların 2030’da 250 trilyon dolarlık bir piyasa değerine sahip olma potansiyelinin, küresel ölçekte 3,5 milyar kullanıcıya ulaşılması durumunda makul bir beklenti olduğunun altını çizdi.

Raoul Pal: Kurumsal Satışlar Bitti

27 Aralık tarihli röportajında da kripto para piyasasındaki kurumsal satışların tamamlandığını ifade eden Pal, Bitcoin‘in 2022’ye güçlü bir başlangıç yapabileceğini söyledi. Pal, mevcut durumda kurumsal girişlerin de yüksek oranlarda artış gösterdiğini belirterek kripto para piyasasının Haziran ayına kadar yüksek fiyat performansları kaydedebileceğini iddia etti.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
huobi
huobi
Araştırma Makaleleri

İlgili Yazılar