Raoul Pal Açıkladı: Analistin Portföyünde Hangi Kriptolar Var?

Raoul Pal, kripto para portföyünü takipçileri ile paylaştı. Analistin kripto portföyünün tamamı altcoin’lerden oluşuyor gibi görünüyor.
13:09
9 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasasının önemli isimlerinden olan Real Vision CEO’su Raoul Pal, kripto portföyünün çoğunu takipçileri ile paylaştı. Eski Goldman Sachs yöneticisi Thinking Crypto ile yaptığı yeni bir röportajda, öncelikle bir Bitcoin (BTC) yatırımcısı olarak başladığını ve ardından BTC’sinin çoğunu Ethereum’a (ETH) çevirdiğini söyledi.

Analistin En Büyük İki Yatırımı

Pal yaptığı açıklamalarda portföyünün, hemen hemen eşit ağırlıklı 10 büyük altcoin’den oluştuğunu ifade etti. Pal, geçtiğimi hafta portföyünün %8’inin Ethereum’da olduğunu dile getirmişti. Ayrıca popüler isim portföyünde Solana’nın da (SOL) olduğunu ifade ediyor.

Thinking Crypto röportajında Pal, sahip olduğu ve portföyündeki kripto paralara göre daha düşük piyasa değerine sahip olduğunu ifade ettiği Sandbox (SAND) büyük bir artış yakaladığını dile getirdi. Bunlara ek olarak Pal, SAND’in şu anda ETH’dan sonra en büyük yatırımı olduğunu belirtti.

Pal konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, SAND’i satın aldıktan sonra kripto para biriminin %20 oranında artış yaşadığını dile getirdi.

Portföyde Hangi Kriptolar Var?

Öte yandan Pal, Ethereum destekli merkezi olmayan dijital oyun dünyası Decentraland’in kripto para birimi MANA’ya da yatırım yaptığını ifade ediyor. Ayrıca Pal, Aave (AAVE),  merkezi olmayan borsa Uniswap (UNI) ve akıllı sözleşme platformu Polkadot (DOT) dahil olmak üzere DeFi projelerine de yatırım yaptığını dile getiriyor.

Bunlara ek olarak Pal’ın portföyünde, Chiliz ve Rally de dahil olmak üzere sosyal token’lar da bulunuyor. Chiliz, spor alanında geliştirilen bir proje iken Rally, içerik oluşturucular ve markalar için piyasaya sürülen bir proje olarak karşımıza çıkıyor.

Tüm bunların yanında Real Vision CEO’su, şu anda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile bir dava süreci bulunan Ripple’ın kripto para birimi XRP’de de yatırımı olduğunu dile getiriyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar