X


Rakuten Kripto Paralar Adına Bir Adım Daha Attı

Artık Rakuten’de kazanılan sadakat puanları kripto para birimlerine dönüştürülebiliyor.
16:00
26 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Japonya’nın e-ticaret devi olan Rakuten, artık kullanıcıların kazanılan bağlılık puanlarını Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Bitcoin Cash (BCH) kripto para birimlerine dönüştürmelerine izin veriyor.

Salı günü yapılan duyuruya göre bu hizmet, Rakuten’in kripto para birimi borsası Rakuten Wallet tarafından sağlanıyor. Ayrıca bir “Rakuten Super Point”in yaklaşık olarak 1 yen’e eşit olduğu biliniyor.

Rakuten Super Point

Bunların yanında yapılan açıklamalara göre, normal “Rakuten Super Point”ler kripto paralara dönüştürülebilirken “Limited Time Points” olarak tanımlanan bağlılık puanları bu hizmet içerisinde yer almayacak. Ayrıca kullanıcıların bu sistemde kullanım yapabilmesi için en az 100 “Rakuten Super Point”i kripto para birimine dönüştürmesi gerekiyor.

Rakuten, bu hizmetin piyasada daha kolay erişim sağlayarak kripto para birimi işlemlerinde bulunan engelleri azaltmayı amaçladığını söyledi. Bu yeni sistemi kullanmaya başlamak için kullanıcıların Rakuten Wallet‘da bir hesabı olması gerekiyor. Ardından kullanıcılar borsa uygulaması aracılığıyla sadakat puanlarını kripto para birimlerine dönüştürebilirler.

Öte yandan işlem yapılabilecek ve bir ay içinde dönüştürülebilecek miktarlarda da sınırlar bulunuyor. Bir işlemde “Diamond” üyeleri en fazla 50.000 puanı, diğer üyeler ise yalnızca 30.000 puanı dönüştürebilir. Bir ay içinde ise Diamond üyeleri en fazla 500.000 puanı, diğer üyeler ise sadece 100.000 puanı dönüştürebilir.

Rakuten Wallet

Rakuten Wallet Japonya’da, ülkenin Ödeme Hizmetleri Yasası uyarınca Kanto Yerel Finans Bürosu’na kayıtlı lisanslı bir kripto para borsası olarak karşımıza çıkıyor. Eskiden “Everybody’s Bitcoin Inc” olarak bilinen borsa bu yıl Mart ayında adını değiştirdi ve Ağustos ayında spot işlemler hizmetleri sunmaya başladı.

Rakuten Wallet ile ilgili detayları bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

Kaynak: The Block

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar